The Parov Stelar Band rozhoupe Brno v rytmu electroswingu

Parov Stelar | Zdroj: facebook.com

Ještě před pár lety slovo electroswing neznamenalo nic – dnes je tento styl považován za jeden z hudebních fenoménů. Je natolik populární, že už si dokonce stihl získat své odpůrce a vymezovače. Ta podstatně větší část fanoušků electroswingu si přijde na své už 14. března, kdy do brněnského Pavilonu G1 zamíří samotná ikona a zakladatel moderního electroswingu, Parov Stelar.

Na počátku všeho byl DJ Marcus Füreder z Lince, který hrál techno a minimal a lámal si hlavu, jak tyto žánry spojit s milovaným jazzem, blues a swingem. Tak se stalo, že mezi styly, které jsou od sebe vzdálené asi jako Linec a New York, stačilo udělat krok a z Marcuse se stal Parov Stelar, jenž se svým electroswingem udělal díru do světa i do srdcí mnoha fanoušků.

Parov Stelar se z Marcuse stává v roce 2004, kdy zakládá svou vlastní nahrávací společnost Etage Noir Recordings, kde na sebe upozorňuje singly jako Kiss Kiss či deskou Rough Cuts. Spojením elektroniky s živými nástroji a specifickou atmosférou třicátých let 20. století, se mu daří stvořit zcela jedinečnou hudbu. Jeho neotřelé a nostalgické retro nahrávky s příměsí elektronických beatů způsobily v hudebním světě velkou senzaci, a to nejen v koncertních halách, stále častěji je můžeme slýchat také ve filmech či v reklamách.

Brněnské publikum se může těšit na zcela unikátní vystoupení The Parov Stelar Band spolu se zpěvačkou Cleo Panther, a co víc – vše v živém podání. Jejich strhující show je vyhledávána příznivci po celé Evropě i v zámoří. V České republice si díky svým dosavadním excelentním vystoupením vybudovali velkou základnu věrných fanoušků.

Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketportal a Ticketpro od 790 do 2490 korun. Vzhledem k předchozím zkušenostem s koncerty Parov Stelar v Čechách (do měsíce vyprodaná Incheba arena a šílený dav fanoušků na festivalu Rock for People) doporučujeme zakoupit lístky co nejdříve.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.