Už za týden v Praze zahrají The Dead Daisies se supportem Thundermother

The Dead Daisies | Zdroj: facebook.com

Už příští týden se můžeme těšit na australsko-americkou hard rockovou kapelu The Dead Daisies, kterou můžete znát například z pražského koncertu Kiss, kde se v roce 2015 blýskli jako support. V pražském Lucerna Music Baru vystoupí jako hlavní hvězdy a o support se jim postará stockholmská dámská čtveřice Thundermother.

Muzikanty z The Dead Daisies, kteří vystoupí 29. června v Praze, můžete znát z různých kapel. Zpěváka  Johna Corabiho například z glam metalových Mötley Crüe nebo Scream. Zpíval i v sólovém projektu bubeníka z Kiss Erica Singera, Eric Singer Project. Kytarista Doug Aldrich, který se k Dead Daisies přidal teprve minulý rok, předtím hrál například v kapelách Whitesnake, Dio nebo v projektu Steamroller, který založil se svými kamarády z Whitesnake baskytaristou Michaelem Devinem a bubeníkem Brianem Tichym. Brian Tichy začal hrát v The Dead Daisies v roce 2013 po odchodu z Whitesnake.

Kromě Whitesnake hrál třeba s Ozzym Osbournem, Billy Idolem nebo kapelou Foreigner. S Whitesnake spolupracoval i baskytarista Marco Mendoza. Kromě toho hrál třeba v Thin Lizzy. Zakladatel Dead Daisies, David Lowy, má za sebou působení v kapelách Red Phoenix a Mink. Zároveň je také byznysmenem a synem zakladatele Westfield Corporation.

Thundermother založila kytaristka Filippa Nässil v roce 2009. Kapela vydala dvě alba a odehrála spoustu koncertů. Letos došlo k masivní obměně sestavy, takže Fillipa zůstala jako jediná původní členka. Jejich moto teď tedy zní: „Tohle je nový začátek. Budeme bojovat za naší vášeň, tak dlouho, jak budeme moct. Bojujeme za rock n roll!“ jejich hudba se dá popsat jako spojení AC/DC a Motörhead a Revolver Magazine je popsal jako jednu z nejlepších kapel, kterou může Stockholm nabídnout.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.