Vycházející jazzová hvězda Anthony Strong vystoupí již brzy v Praze

Anthony Strong | Zdroj: pořadatel akce

Ve dnech 6. a 7. listopadu se v pražském Národním domě na Vinohradech uskuteční již 16. ročník Festivalu swingové hudby. Vedle celé řady kvalitních a prověřených jmen tu vystoupí i britský pianista, skladatel a okouzlující zpěvák Anthony Strong.

Anthony Strong, rodák z britského Croydonu, zavítá po svém úspěchu na loňském Československém jazzovém festivalu, který se konal v Přerově, 6. listopadu též do Prahy na Festival swingové hudby. Publiku tu předvede svou novou desku Stepping Out, která vyšla letos v květnu pod známým francouzským labelem Naïve a na níž vzdává hold jazzovým velikánům, jako Tony Bennett či Fred Astaire. ,,Jsme si jisti, že Anthony Strong předvede v Praze strhující vystoupení, během kterého nabídne divákům srdce na dlani,“ říká Milan Hájek, ředitel Národního domu na Vinohradech.

Strong propadl kouzlu hudby už v dětství: „Když jsem jako malý začal inklinovat k muzice, neměli jsme doma pořádné piano. Takže kdykoli jsme vyráželi na rodinnou dovolenou, museli jsme k prarodičům, kde jsem seděl celou dobu u obstojného klavíru. Jen jsem pozdravil mezi dveřmi, už jsem mazal na otáčivou židli ke klávesám. Nebyla tam možnost hrát s rádiem, a tak jsem se všechny písničky naučil hrát v C dur. Když pak přišel čas začít regulérně ‘chodit do klavíru’ měl už jsem díky hraní podle sluchu slušné povědomí o základech harmonie.”

Vedle Stronga vystoupí na festivalu též Ondřej Havelka se svými Melody Makers, Sestry Havelkovy či Big Band Gustava Broma. Vstupenky na oba dva večery můžete zakoupit přímo v pokladně Národního domu na Vinohradech nebo v prodejní síti Ticketpro. Ceny vstupenek se pohybují od 300 do 850 korun, abonentka na celý festival je pak k dostání za 1300 korun. Oba večery začínají v 19 hodin, moderovat je bude Aleš Benda.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).