WhoMadeWho zahrají v Paláci Akropolis co nevidět!

WhoMadeWho | Zdroj: facebook.com

Kodaňské trio WhoMadeWho vydalo v březnu desku s názvem Dreams a my se můžeme těšit, že nám ji již za týden, 16. května, přijedou osobně představit do pražského Paláce Akropolis. Dánové dělají experimentální disco punk a věřte tomu, že slyšet je naživo je nutnost!

Už jen týden nás dělí od koncertu, na který se těší každý elektronicky laděný fajnšmekr. Do Prahy totiž dorazí trio, jež nám přiveze žhavé severské disco. WhoMadeWho tvoří Tomas Høffding, Jeppe Kjellberg a Tomas Barfod, kteří si již zahráli po boku takových jmen, jako jsou Daft Punk, Justice či LCD Soundsystem.

I přesto, že WhoMadeWho pomohla k popularitě náhoda, a to když se stali headlinery Benicassimu poté, co původní headlineři Klaxons došli pozdě, dokázali, že si pozornost zaslouží. Jejich letošní deska Dreams sklízí úspěchy jak mezi kritiky, tak i u posluchačů. Všichni se totiž shodnou na tom, že jsou tito Dánové jednoduše hypertalentovaní a kreativní.

Poté, co v roce 2005 vyšla první deska WhoMadeWho, se ji kapela rozjela představovat po evropských klubech. To mělo za následek, že jejich druhá studiovka The Plot (2009) byla již očekávaným albem. Následovala jej Knee Deep (2011), v roce 2012 pak vydali kritiky vychválenou Brighter a tento rok nás potěšili zmiňovanou deskou Dreams.

Dreams je albem, které oproti jejich minulým počinům odkládá stranou radikální zvuk zmiňovaného disco punku a jde vstříc uhlazenějšímu popu. To však neznamená, že odložili také svou kreativitu a talent, právě naopak. Jejich songy jsou teď chytlavější než kdy předtím, zachovávají si neotřelý zvuk. WhoMadeWho se stále mají kam posouvat, nestagnují a umí překvapit.

Bonbónkem je soutěž o to, která nová česká kapela se stane předskokanem na koncertě. United Islands a Bandzone čekají na videozáznamy kapel, které mají zájem o účast na vystoupení dánských hvězd. Do soboty 10. května můžete svá videa posílat na e-mailovou adresu michael.simon@unitedislands.cz.

Přijďte si WhoMadeWho poslechnout naživo už 16. května do Paláce Akropolis a uvidíte sami, co tato trojka dokáže.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.