Wohnouti míří do divadel

Wohnout | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Kapela Wohnout se vrací na scénu, tentokrát ale nechá doma své elektrické nástroje. Veškeré koncerty budou totiž probíhat formou unplugged a pojedou je napříč divadly v České republice.

Kapele Wohnout pauza a odpočinek asi vůbec nic neříká, protože z festivalových pódií seskočila rovnou na divadelní prkna, kdy se na chvíli vzdá svých elektrických nástrojů a vezme si na pomoc i jinak netradiční hudební nástroje. Mimo ně fanoušci uvidí i několik hostů. Předkapely se postupně vystřídají hned tři – Lety Mimo, PayNoia a Snap Call. Ani tentokrát nebude chybět houslista Vojta Lavička.

„Jsem rád, že mě moji bílí bratři opět vezmou na tour, bude to už potřetí. Jinak mám z nich ale i respekt, kromě toho, že jsou výborní muzikanti, jsou také špička v paření, takže měsíc před šňůrou začnu i v tomto ohledu trénovat, abych Romům neudělal ostudu,“ tvrdí Lavička.

„Jsme hlasitá kapela a rádi děláme svými nástroji hluk. Jenže občas se nám zasteskne po klidu nástrojů akustických a zamíříme cvičit k táboráku. Tahle unplugged šňůra je naší již několikátou a já myslím, že už jsme tady v kramflecích trošičku pevnější než na začátku,“ komentuje celou akci zpěvák Honza Homola.

Jednotlivé termíny po divadlech jsou následující:

03. listopadu – Tábor – Divadlo Oskara Nedbala
04. listopadu – Plzeň – KD Peklo
10. listopadu – Ostrava – Dům Kultury
11. listopadu – Kroměříž – Dům Kultury
17. listopadu – Turnov – Městské divadlo
18. listopadu – Jihlava – DKO
24. listopadu – Svitavy – Fabrika
25. listopadu – Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
27. a 28. listopadu – Praha – Retro
01. prosince – České Budějovice – Divadlo Metropol
02. prosince – Rakovník – Tylovo divadlo
15. prosince – Hradec Králové – Denoche
16. prosince – Karlovy Vary – Lidový dům


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.