Yasmine Hamdan překvapí české publikum arabskou elektronikou

Yasmine Hamdan | Zdroj: pořadatel koncertu

Undergroundová ikona arabského hudebního průmyslu, která boří konzervativní tradice, přijíždí se svým současným projektem, kde spojila síly s Marcem Colinem, lídrem Nouvelle Vague.

Lidé v Evropě jsou doslova šokovaní elektronickou taneční hudbou, která přichází z arabského světa, jež si spojují především s islámem. Libanon se těmto klišé zcela vymyká. To potvrdilo před léty duo Soapkills, spojení ženského hlasu Yasmine s elektronikou.

Zpěvačka skupiny je nyní undergroundovou ikonou celého arabského světa. Palestinský filmař Elia Suleiman si vybral skladby Soapkills do mezinárodně oceněného filmu Divine Intervention. Yasmine Hamdan se po rozpadu Soapkills usadila v Paříži, kde natáčela s producentem Madonny, Mirwaisem Ahmadzai a spolupracovala s CocoRosie.

Ve srovnání s příbuznými fúzemi Natachy Atlas a Transglobal Underground přináší tato zpěvačka originálnější vizi plnou svěžích nápadů. Projekt, který na jaře vydala belgická značka Crammed Disc, zpěvačka testovala před nadšeným publikem v Káhiře. Jak se bude líbit českému publiku, se dozvíme 17. listopadu v Paláci Akropolis. Koncert začíná v 19 hodin a 30 minut.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...