Yung Lean novou skladbou nažhavuje na desku

Yung Lean | Zdroj: facebook.com

Je mu čerstvě jednadvacet, ale ve světě rapu už dělá šest let vysoké vlny. Se svým vlastním labelem, módní značkou a originálním žánrem rapu si vytvořil širokou fanouškovskou základnu, která teď napjatě čeká na nové album Stranger.

Je pravda, že nikdo jako Yung Lean není. Rapper, vlastním jménem Jonatan Leandoer Håstad, pochází ze Stockholmu, kde v roce 2011 narazil na kluky (nyní známé jako Yung Gud a Yung Sherman), kterým se zamlouvala stejná hudba jako jemu, a tak začali produkovat ve stylu později pojmenovaný emo nebo vaporwave rap. Ten se brzy zalíbil nejen v domácím Švédsku, ale po celé Evropě. Skupina si zvolila název Sad Boys, který teď nese i jejich label, a pro mnohé fanoušky znamená i životní styl.

Jeho úspěch a talent je nepopřitelný, protože svou první desku Unknown Memory vzal už v roce 2014 na americké turné. O dva roky později přišel ještě s albem Warlord, ke kterému se má za malou chvíli připojit i chystané Stranger. Deska, jež má vyjít 10. listopadu, se zatím jeví velice slibně, jelikož doteď vypuštěné skladby Red Bottom Sky a Hunting My Own Skin mají skvělou odezvu a fanoušci chtějí víc a víc. Před několika dny byla zveřejněna poslední ochutnávka Ski Mask a už shromáždila přes 208 tisíc zhlédnutí. Vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o nejvíce úspěšnou desku doposud. Jen si musíme ještě chvíli počkat.

Sad Boys se plánují s novou deskou zastavit i v Praze. Kdo je tedy chce zažít naživo, udělá si 29. listopadu 2017 volno a zamíří do Velkého sálu Lucerny. Vstupenky jsou pořád ještě k dispozici na webu Fource, GoOut a v síti TicketPro. Naposledy bylo docela rychle vyprodáno, tak to nepromeškejte!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.