Zástupci Visegradské čtyřky míří do NoD

Artrance | Zdroj: pořadatel akce

Druhý ročník projektu Artrance představí to nejlepší ze zemí Visegradské čtyřky. Nabídne nejen hudbu a pohyb, ale také veřejnou debatu s umělci a ochutnávku specialit.

Účelem mezinárodního projektu Artrance je nenásilné propojení talentů a nadšení z tvorby ze zemí Visegradské čtyřky – tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. O tom, že tento projekt má svou hodnotu, vypovídá jistě i jeho podpora ze strany fondu Visegrad, jehož cílem je přispívat na rozvíjení užší spolupráce mezi zeměmi, které do čtyřky spadají, v oblasti kultury, vzdělávání, vědy nebo turismu.

Ženskými představitelkami Artrance jsou sólistka maďarského baletu Andrea Ladanyi (ta má na kontě více jak dvacet ocenění za nejlepší tanečnici nebo herečku roku), naše všem dobře známá hudebnice a zpěvačka Lenka Dusilová a polská zpěvačka a klavíristka India Czajkowska. Za muže vystoupí světově uznávaný maďarský bubeník Gergo Borlai, který byl magazínem Drummer World zařazen mezi deset nejlepších bubeníků světa, kytarista a skladatel filmové a televizní hudby z Prešova David Kollar a Eivind Aarset – progresivní kytarista z Norska, který byl přizván jako host.

“Artrance je hodně o energii, je to až elektrizující zážitek. Je to unikátní prezentace hudebníků a tanečnice ze zemí Visegradské čtyřky a jsme rádi, že se u nás odehraje česká premiéra,” vysvětluje šéfdramaturg prostoru NoD Adam Halaš. Součástí programu bude veřejná debata s umělci, ochutnávka gastronomických specialit z těchto zemí nebo originální jam session. Akci zakončí na afterparty DJ Josef Sedloň.

Vstupenky na Artrance, kde zažijete propojení experimentální, improvizované a komponované tvorby spojené s vizuálním uměním v režii umělců Visegradské čtyřky, máte možnost zakoupit za 150 korun v síti Ticketportal, SMS Ticket nebo přímo v NoD. Studenti mají vstup za 100 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.