Bible fanoušků kapely The Beatles v kompletní podobě

The Beatles | Zdroj: facebook.com

Kniha The Beatles v písních a obrazech, kterou o dnes již legendárních The Beatles sestavil ve druhé půli šedesátých let britský výtvarník Alan Aldridge, vychází po 44 letech v kompletní podobě. 

Existuje na světě někdo, kdo by o nich nikdy neslyšel? Znají je naši rodiče, babičky, dokonce i děti ve školách zpívají v hodinách hudební výchovy Hey Jude. Málokterá kapela měla tak velkou mediální sílu a nekonečné davy uctívačů jako oni. A ještě i dnes, po tolika letech, čerpají umělci z fenoménu jménem The Beatles inspiraci.

The Beatles - V písních a obrazech

První kniha o nich vyšla už v letech 1969 a 1971, a to ve dvoudílné podobě. Česky vydal první díl v roce 1969 pražský Pantaton. Bibli pro fanoušky nevyčíslitelné hodnoty budou antikvariáty prodávat okolo 1500 Kč. Revidované vydání v kompletní podobě zajistilo nakladatelství Svojtka & Co.

Kromě výběru textů The Beatles jako Can’t Buy Me Love, A Hard Day’s NightRocky RaccoonRevolver či Yellow Submarine obsahuje kniha i vtipné komentáře členů kapely – Johna, Paula, George a Ringa. Ilustrují je často vybrané kresby, grafická díla a dobové fotografie předních umělců.


Napište komentář

Kateřina Blažková
O Kateřina Blažková 13 Článků
Miluju hudbu, svoji kapelu, koncerty, design, styl a dělat věci, co mají smysl. Nesnášim vstávání, studený nohy, autobus č. 107, trsátkožrouta, kolu z mekáče, špatný zvukaře, účtování vody, pondělky, zamotaný kabely, uklízení a vánoce bez sněhu. Jsem na last.fm, bandzone a instagramu pod nickem rooferska.