Žijící legenda Bob Dylan zahraje v červenci opět v Praze

Bob Dylan | Zdroj: facebook.com

Fanoušci country a blues by měli zbystřit! Do Prahy míří legendární hudebník Bob Dylan.

Ačkoliv to jsou teprve čtyři roky, co zpěvák Bob Dylan vystoupil v České republice naposledy, za návštěvu stojí jistě každé jeho vystoupení. Nyní přijíždí znovu, 2. července vystoupí tato živoucí legenda blues a folku v pražské O2 areně. Kromě svých nejznámějších a zásadních hitů představí tento dvaasedmdesátiletý hudebník také nejnovější desku Tempest z roku 2012. Ta se stala již pětatřicátým albem v řadě. Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od pátku 28. února v sítích Sazka ticket.

Robert Allen Zimmermann alias Bob Dylan je americký zpěvák věnující se především country, blues a folku. Ačkoliv má na kontě už 35 alb, mnohem více se vyžívá v koncertování, kde ho obvykle doprovází akustická kytara a foukací harmonika. Úspěch sklízí už od roku 1963, a to díky LP The Freewheelin’ Bob Dylan, kde vystupuje jako autor protestních songů. Ještě zásadnější album vyšlo o dva roky později. Deska jménem Highway 61 Revisited patří k těm nejlepším, které Dylan nahrál. Mezi nejznámější hity jeho tvorby můžeme zařadit písničky jako Like a Rolling Stone, Political World, Knockin’ On Heaven’s Door nebo Make You Feel My Love.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.