One More Light od Linkin Park: Nepovedený obrat o 180 stupňů

Linkin Park | Foto: James Minchin

Slíbili velké překvapení. S tím se pojila i velká očekávání, nakonec ale nově vydaná deska One More Light od Linkin Park působí spíše jako zklamání na plné čáře. A je to obrovská škoda.

Samotnému vydání alba předcházelo zveřejnění čtyř singlů – Heavy (feat. Kiiara), Battle Symphony, Good Goodbye (feat. Pusha T and Stormzy) a Invisible. Už této čtyřce se přitom dostalo dosti rozporuplných názorů, se kterými se sice u nahrávek Linkin Park už nějakou dobu setkáváme, aktuální situace je však zcela jiná.

Linkin Park jsou dlouhodobě kapelou, která má dva druhy fanoušků. Jedni s kalifornskou šesticí skončili po vydání legendárního alba Meteora, druzí změnu stylu překousli a užívali si i elektronikou ovlivněných alb jako A Thousand Suns či Living Things.

A té druhé skupině fanoušků se není proč divit – ačkoli novější alba slavné skupiny už nejsou tím původním nu-metalem, který před 17 lety ovládl hitparády, jednotlivé skladby měly vždy něco do sebe. Byly originální, výborně koncipované a především měly určitý drive, díky kterému ani pomalejší balady nikdy nenudily. Bohužel, to vše na One More Light v 90 % chybí a popové překvapení se tak stává poměrně nemilým.

Kapele se naskytla skvělá příležitost – udělat bombastické popové album, na kterém se mohla vyřádit a ohromit celý svět stejně, jako před lety. Nakonec je z toho třicet pět minut opakujících se motivů s utahanými zpěvy, které těžko zaujmou a poptávaný „wow“ efekt, v který Linkin Park při vydání doufali, se absolutně nedostavuje.

Abychom však nezůstali jen u negativ – One More Light má dva plusy. Tím prvním je zmíněný singl Battle Symphony, který jako jediný vystupuje z řady a nabízí zajímavý, hravý a chytlavý sound. Druhým kladem je technické zpracování alba. Ač působí nevýrazně, efekty v pozadí jsou samy o sobě propracované a i finální mastering alba se povedl.

Naneštěstí snad ve všech dalších aspektech novinka selhává. A je to škoda, s Chesterem Benningtonem v čele mají Linkin Park v popu obrovský potenciál, stačí si vzpomenout na jeho interpretaci Rolling in the Deep od Adele. Jejich vlastní premiéra v tomto žánru ale opravdu moc nevyšla a One More Light tak ironicky bohužel moc světla do našich playlistů nepřináší.

Trinohy PesLinkin Park – One More Light

Skladby: Nobody Can Save Me, Good Goodbye (feat. Pusha T and Stormzy), Talking to Myself,  Battle Symphony, Invisible, Heavy (feat. Kiiara), Sorry for Now, Halfway Right, One More Light, Sharp Edges
Celkový čas: 35 min
Vydavatelství: Warner Music
Hodnocení: 30 %


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 300 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.