Aerodrome 2018 odstartovali Parkway Drive a Wiz Khalifa

Parkway Drive, Aerodrome 2018
Parkway Drive, Aerodrome 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Festival Aerodrome se letos přesunul z Prahy do Panenského Týnce, rozšířil se na celé tři dny a pozval do Česka jedinečné interprety různých žánrů. Kdo se představil první den?

Ve velmi nepříjemném deštivém počasí si návštěvníci festivalu mohli vybírat ze čtyř stageí. Zatímco na pódiu Evropy 2 byla možnost v průběhu celého dne sledovat českou scénu od popových Mirai až po rappera Ektora, na hlavní stagei se jako první ukázala jediná skoro domácí zpěvačka Celeste Buckingham. Po jejím závěrečném songu Run Run Run se ovšem rozjela druhá a mnohem divočejší stage.

Fotoreport: Aerodrome Festival – Wiz Khalifa, Parkway Drive, MØ, Bullet for My Valentine a další, 28. 6. 2018, Panenský Týnec

Během 45 minut tuhle divokost dokázala hned první kapela Crossfaith. Svou energickou electrocoreovou show strhla dav hned k několika circle pitům a dokonce i wall of death, přičemž si do středu srážejících se fanoušků stoupl jeden z členů kapely. V těchto počasím nastavených podmínkách se ale samozřejmě po pár uklouznutích v pitu začínal areál plnit diváky od bahna hned po začátku festivalu.

Crossfaith, kteří přivezli nové singly k brzy vydanému albu, také zmiňovali, že právě tahle stage bude velmi žhavá, což potvrdili následující deathcoreoví Thy Art Is Murder, kteří se při koncertě stihli naučit i nějaké české vulgarismy, a také Underoath. Ti sice přivezli novou desku Erase Me, ale možná více než to si diváci přišli užít nostalgii songů, které byli už před více než deseti lety v jejich žánru velmi populární.

Na první stagei se hudební styly střídaly mnohem více. Po mírně extravagantních tanečcích estonského rappera Tommyho Cashe jsme měli možnost vidět dnes už spíše elektro-popové PVRIS a po nich zase úplně odlišnou show v podání Glass Animals. Indie rocková skupina kromě zajímavých rekvizit na pódiu, jako třeba obrovský točící se ananas, a svých vlastních věcí předvedla i cover songu Crazy od Gnarlse Barkleyho.

Z tvrdší scény jsme se po dvou letech dočkali Bullet For My Valentine, kteří právě dnes vydávají nové album, takže z něj samozřejmě zazněly písně i na samotném koncertě. Nezapomněli ale ani na nestárnoucí pecky jako Tears Don’t Fall a Your Betrayal.

Po nich přišli na řadu legendární Parkway Drive a jejich ohnivá show v průběhu koncertu alespoň trochu zahřívala promoklé fanoušky. Bylo nepochybné, že spousta lidí se včera chystala zejména na tuto metalcoreovou kapelu a zážitek jim tak nemohla zkazit ani krátká porucha zvuku při jednom ze songů. Pokud se někdo divil, proč je stage pokryta velkými konstrukcemi, čekalo jej zajímavé překvapení. Ke konci show se totiž začal bubeník Ben Gordon otáčet a dokázal, jak umí bubnovat i hlavou dolů, zatímco kolem něj hoří plameny.

Vedlejší stage pokračovala s velkým zástupem posluchačů v klidnějším hudebním pojetí hodinovým setem zpěvačky . Svůj docela vlažný začátek vynahradila druhou polovinou a ukončením s hitem Final Song. V průběhu koncertu dokonce vešla mezi diváky a při zpěvu se prodírala jásajícím davem.

Hlavní hvězda večera Wiz Khalifa měl podobně trochu slabší rozjezd. Od půlky koncertu ale sázel jednu pecku za druhou a mosh pity se tak tvořily hned na několika místech. Na konec prvního dne Aerodromu ještě americký rapper naposledy rozezpíval celé publikum písní See You Again, na kterou s ním vydrželi snad všichni až do konce i přes další příval deště. Počasí Aerodromu zatím opravdu nepřeje, ale účinkující interpreti to rozhodně vyvažují svou kvalitou, tak snad v tom budou pokračovat i dva zbývající dny.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz