Backstreet Boys se v Praze úspěšně vrátili do devadesátých let

Backstreet Boys | Zdroj: bustle.com

Backstreet Boys mají za sebou již šestadvacetileté působení (včetně přestávek) a přesto, že boy bandy mají zpravidla omezené trvání, skupina se začátkem letošního roku připomněla novým albem DNA. To se rozhodla v sobotu 22.června představit i ve vysočanské O2 areně.

Zmíněná aktuální deska byla spíše záminkou, proč turné vůbec zahájit. Backstreet Boys sázeli především na nostalgickou vlnu devadesátých let, kdy byl fenomén boy bandů na vrcholu. Zaměření se na ženské publikum bylo patrné tehdy i dnes, i co do zastoupení žen v návštěvnosti včerejšího večera.

Čtěte také: Jonas Brothers opět na scéně, v Praze letos uvidíme Backstreet Boys

Bylo by příliš riskantní, aby pětičlenná skupina měnila něco, na co si své příznivce získala. Aby si je udržela, musela jim dávkovat to, k čemu si jednou vytvořili vazbu, navíc v co nejvěrnější podobě. Když se přihlédne k okolnosti, že interpreti začali až kolem půl desáté večerní, mnohé určitě překvapil přebujelý setlist, který obsahoval třiatřicet položek.

Obzvlášť zpočátku koncertu byly reakce publika velmi hlasité. Snad nikdo nezůstal sedět, lidé si pouze užívali pohled na pětici mužů, ke kterým před dvaceti lety vzhlíželi na televizních obrazovkách. Dostalo se i na představené sólových projektů jednotlivých členů.

Návštěvníci se s BSB chtě nechtě přesunuli do devadesátých let, neboť setlist jimi byl značně přeplněn. Koncert ovšem značně uvadal kvůli postupné hudební monotónnosti, ač výrazně pomáhaly propracované projekce a světelné efekty.

Text: Jana Kloučková


Napište komentář