Kabát oslavili 30 let, rozburáceli Sinobo Stadium v pražských Vršovicích

Kabát - Létofest 2018, Ostrava | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Kabát letos působí už třicet let na scéně a rozhodli se to oslavit ve velkém a rovnou s fanoušky. S těmi pražskými se sešli na sobotním koncertě ve vršovickém Sinobo Stadium (Eden). Kapela zahrála vše nejzásadnější z celé kariéry a všichni odcházeli nabití energií.

Pražský večer byl předposledním vystoupením z celé jejich narozeninové oslavy a posledním před letní přestávkou. Kapela rozehrála svůj repertoár na minutu přesně, a to v osm večer. Koncert zahájila retro odpočtem a poté prezentací fotek z živých vystoupení, ale i z fotografického studia z oficiálního focení na propagační účely. Chvilku na to už se po celé aréně rozezněla hudba naplno a všichni členové v čele s Pepou Vojtkem vběhli na scénu. Jelikož se jednalo o oslavu výročí třiceti let, zabrousili tak i k letité tvorbě. Kdo má tedy rád staré věci jako Žízeň, Colorado či Moderní děvče, rozhodně o dost přišel, pokud na koncert nedorazil.

Čtěte také: První den Metronome Festivalu: Liam Gallagher bez emocí přišel, zazpíval a odešel

Gratulace Karlu Gottovi

Kabát nemysleli jen na své výročí, ale i na Karla Gotta, kterému společně s fanoušky natočili video s přáním k jeho kulatým osmdesátým narozeninám. Jinak se jelo vesměs plynule a nedošlo ani na plytké zdržovačky, kdy by hrozilo, že návštěvníci vypadnou z tempa.

Koncertu se rozhodně nedá nic vytknout. Byl energický, atmosféra byla strhující, pití byl dostatek (jen s malými frontami na občerstvení) a vlastně i to počasí na open air vyšlo naprosto ideálně. Jen z pohledu zvuku se občas mohl zdát zpěv či kytara utlumenější, ale docházelo k tomu opravdu jen zřídkakdy.

Občas Pepa Vojtek své ovečky v publiku až přehnaně hecuje. Tady to však nebylo potřeba, jelikož všichni reagovali takřka spontánně, přičemž došlo i na dvojitou mexickou vlnu. K té však obecenstvo už pobídnuto bylo. Z velké části pojalo vesměs dost lidí koncert jako jednu velkou rockovou párty, kde se tančí, pije a prostě raduje. Ve chvíli, kdy přišly na řadu největší hitovky, Dole v dole, Pohoda, Na sever nebo Bára, stály i sektory na sezení a děkovačku si odbyli ve stoje.

Vojtkova sestava se tak představila v tom nejlepším světle s bezva formou. Třicet let uběhlo jako voda, na koncerty Kabát chodí celé generace. Jsou bezesporu jednou z nejznámějších kapel u nás a navíc i po letech zvládají našlapané koncerty, které skýtají tři desítky hitů v dvouhodinovém bloku. Celý večer v Praze natáčelo několik kameramanů, takže vzniklo určitě nemálo povedených záběrů, které se můžou zpracovat do videoklipů či koncertního DVD, jak samotný Pepa Vojtek během koncertu avizoval.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.