Bek Ofis a We on the Moon, aneb pánská i dámská jízda v Rock Café

Bek Ofis | Foto: Jan Svoboda

V pátek 27. září se v pražském klubu Rock Café odehrál koncert Bek Ofis, kterým s hudbou přijeli vypomoci We on the Moon. Zatímco na pódiu to byla, až na jednu vokalistku, téměř kompletně pánská jízda, na parketě pod pódiem to vypadalo úplně opačně. Mužskému oku lahodící koncentrace ženské krásy svědčila o poměru tak 70:30 ve prospěch návštěvníků křehkého pohlaví.

Produkci, která měla začít třicet minut po dvacáté hodině, odstartovali se zhruba půl hodinovým zpožděním zbytky kapely We on the Moon. Zbytky proto, že díky nemoci přijel jen zpěvák a kytarista s akustickou kytarou. Absencí poznamenané vystoupení bylo pouze slabým odvarem jejich umění a nutno dodat, že co se acoustic session týče, najdeme na našem hudebním poli jistě mnohem schopnější interprety. Ke cti měsíčňanů ale jasně hovoří fakt, že to nevzdali a i přes takovou nepřízeň osudu dokázali během necelé hodinky naplnit téměř celý hudební sál.

Těsně před desátou hodinou to ale rozbalili v Praze již velmi známí Bek Ofis, kteří o vokalistku a dechové nástroje posílení, začali hned od první písně (I want you – pozn. red.) potvrzovat své kvality a fakt, že jsou již hotovou kapelou. Publikum na ně reagovalo značně pozitivněji, ale to je nejspíše dáno tím, že v pražských klubech a hájích už mají Bekáči svou fanouškovskou základnu jistou.

Toho večera předvedli Bek Ofis, že umějí opravdu ledasco. Zpívali anglicky, zpívali česky, tančili, dokonce i rapovali (píseň B.U.Ř.T. – pozn. red.). Všichni zájemci dostali u vstupu zdarma CD s novým singlem Waterfall, ale ač je na něm znát snaha o odlišení a hlavně klávesista Viktor, byť v klipu na klavír hraje Honza, tomu umí dát poslechově příjemný nádech, celkově k Bek Ofis více sedí takové ty skákavější hity. Nesmrtelný Náhradník by mohl vyprávět.

Více než dvě hodiny dobré živé hudby potěšily drtivou většinu návštěvníků Rock Café. Zabloudivším vyznavačům jiných hudebních stylů možná z poprocku nebylo úplně do zpěvu, ale i těm umí Rock Café nabídnout alternativu. Buď dobře vybavené bary, vedlejší tichou místnost a nebo široké spektrum jiných koncertů.

Pro Monstermusic.cz napsal Tomáš Pekárek


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...