Ben Howard poprvé v Česku: Představil nové album, ale zapomněl na hity

Ben Howard, Lucerna 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Držitel prestižní ceny Brit Award Ben Howard včera poprvé vystoupil v Česku, aby tu představil své zbrusu nové album Noonday Dream. Dech beroucí však bohužel nebylo jen jeho vystoupení, ale i vzduch ve velkém sále Lucerny, kde se koncert konal. To, že bylo vyprodáno, si zkrátka vyžádalo svou oběť, takže bylo v sále nesnesitelné vedro a nedýchatelno.

V napěchované Lucerně včera vystoupil anglický písničkář Ben Howard, na kterého si nedočkaví fanoušci vystáli dlouhou frontu i přes nepřízeň počasí. Odměnou jim byly živě zahrané ochutnávky z novinky Noonday Dream i pár starších kousků. Ten, kdo ale čekal hodiny v dešti hlavně kvůli hitům jako Only Love, odcházel zklamaný.

Foto: Foto: Ben Howard a The Dead Tongues, 9. 6. 2018, Velký sál Lucerny, Praha

Ale začněme od začátku. Hudebně melancholický večer započal o půl hodiny dřív, než bylo avizováno předskokan The Dead Tongues. Tak si říká moderní Bob Dylan s kytarou a banjem Ryan Gustafson. Tento sympatický zpěvák a skladatel navodil příjemnou atmosféru a nepotřeboval k tomu nic jiného než svůj hlas a vlastní muzikantský um. V druhé polovině setu se k němu však přidali i bubeník a baskytarista z kapely Bena Howarda.

Sám Ben pak na pódium vstoupil jen čtvrt hodiny před tím, než podle harmonogramu měl a okamžitě se dočkal obřího aplausu. Odměnil ho hned čtyřmi skladbami z nového alba jako A Boat To an Island On the Wall nebo třeba Towing the Line, u které seděl zády k fanouškům zahleděn do efektů. Celý večer prostupovala melancholická atmosféra, kterou umocňovaly smyčce, projekce na velkém plátně za zády muzikantů a deset reflektorů, které se postupně vysunovaly a zasunovaly a vyzařovaly barevné proudy světel.

Celkově zazněly hlavně skladby z nového alba Noonday Dream, které vyšlo 1. června. Je pochopitelné, že se jím chtěl Howard pochlubit, možná by ale nebylo na škodu zahrát víc hitů.  I když je pravda, že úplně bez nich by to nešlo. Takže se fanoušci mohli radovat například ze skladby Promise, která byla zahrána jako přídavek.

Howard tak před jedenáctou hodinou večerní velkolepě završil muzikantsky velmi vyvedený večer, který trochu kazil jenom vydýchaný vzduch a vedro. V něm se sice všichni fanoušci zmoklí z dlouhého čekání ve frontě usušili, za chvíli však byli zase promočení potem.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.