Black Lips už nejsou bad kids

Black Lips | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Ve středu, 21. května, se po dvou letech vrátili do Prahy atlantští Black Lips s novým albem Underneath the Rainbow. Sice sami nedostáli své pověsti z řetězu utržených bad kids, publikum se však zahanbit nenechalo. Jací tedy byli pankáči letos?

Black Lips se vrátili do Prahy již potřetí, tentokrát s deskou Underneath the Rainbow, jež jim vyšla letos v březnu. Do MeetFactory dorazilo hodně fanoušků, kteří byli očividně rozhodnutí užít si tuto show naplno. Hlavním hvězdám předskakovala pražská kapela Johnny the Horse, jež hrála v neobvykle bohaté sestavě včetně členů o něco známějších Palermo (ex-Table).

Fotogalerie z koncertu

Samotní Black Lips pak nastoupili na stage, podle plánu, něco po desáté hodině a rozproudili publikum hitem z alba Arabia MountainFamily Tree. Oproti jejich poslednímu koncertu, který byl příšerně ozvučen, byl středeční večer ve znamení výjimečně dobrého zvuku, takže bylo kapele skvěle rozumět a člověk konečně věděl, který song právě hrají. Mezi dalšími se dostalo na hity z nejnovější desky, jako jsou Smiling nebo Drive By Buddy, zatímco pod stage se moshovalo jako o život. V divoké atmosféře neustálého moshe se nesl celý koncert od prvních tónů Family Tree až po ty poslední I Saw a Ghost (Lean), jenž uzavíral hlavní set.

Publikum běsnící v hektolitrech vylitého piva čekalo na příležitost k obsazení stage. Ta se samozřejmě objevila v momentě, když se začlo zpívat „Bad kids, all my friends are bad kids.“ Na pódium se hned přes zábrany vyškrábalo tolik lidí, že měli securiťáci velké potíže s tím, aby je udrželi alespoň od bicích. Fanoušci zaplavili stage a obsadili mikrofony, zpívali všichni. Black Lips je v tom podporovali, resp. se tomu alespoň se širokým úsměvem nijak nebránili. Sami totiž vůbec nedostáli své divoké pověsti plné nahoty, močení anebo zvracení přímo na pódiu. To však nebylo žádným problémem z dvou důvodů. Jedním byl ten, že se alespoň plně soustředili na hraní, a tím druhým je už zmiňované publikum, které klid na stage vybalancovalo šílenstvím pod ním.

Poté, co Black Lips odešli do backstage, se ještě nikomu domů nechtělo a začlo tedy klasické vyvolávání. Odpověděl na něj nejvíce nenápadný člen, který přitom stojí za největšími hity (např. zmiňované Bad Kids) – bubeník Joe Bradley. Joe se chopil akustické kytary, zahrál dvě písně a na závěr tak uklidnil rozdivočený dav.

Black Lips v pražské MeetFactory odehráli dospělejší koncert plný energie, jenž se setkal s obrovským nadšením u již ne tak dospělého publika. Byla to zatím nejdivočejší jízda tohoto roku a pochybuji, že by ji mohlo v tomto ohledu něco překonat. Těšíme se na příště!


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.