Brněnskou Flédu ovládla hardcorová smršť, které kralovali australští Deez Nuts

Deez Nuts, Fléda 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Kapely i fanoušci se včera pořádně vyřádili na hardcorovém večírku pořádaném Rock for People. Na Flédě vystoupili Boundaries, Brutality Will Prevail, Capsize, Trash Talk a Deez Nuts a postarali se tak divákům o pořádné odreagování a zážitek.

Tvrďácký večírek odstartovala metalová pětice z Connecticutu, která si sice říká Boundaries, jejich živelná energie však všechny hranice překračovala. Postarali se tak o správné nažhavení publika, které mělo ještě celý divoký večer před sebou. Stejně živelně pokračovala i velšská hardcore punková partička Brutality Will Prevail, kteří představili loňské album In Dark Places a zahráli i starší songy.

Následovali Kalifornští Capsize, jež diváky rozproudili ještě víc a vrátili v myšlenkách řadu z nich do dob, kdy frčelo emo. Zahráli mimo jiné i očekávané hitovky a ponořili se do hudby tak, že z nich za chvíli cákal pot.

Skutečná vlna šílenství se však přivalila až s kalifornskými Trash Talk, jejichž zpěvák okamžitě splynul s davem mosh pitu a vybízel k circle pitům a ke všemu, co ke správnému hardcoru patří. Publikum doslova ovládl. Nejdřív ho co nejvíc vyburcoval, aby pak nastolil klid a přiměl úplně všechny k tomu, aby si sedli a vychutnávali si okamžik. Společně s kytaristou byl v davu a mírnými tóny s ním vše korigoval. Hned jakmile se však kytara rozburácela, rozjelo se vše nanovo, nikdo nezůstal v klidu a diváci se dál vrhali z pódia do davu a nechali se naprosto stejně jako všichni členové Trash Talk strhnout okamžikem.

Fotoreport: Deez Nuts, Trash Talk a Capsize, 18.3.2018, Fléda, Brno

A večer podobně pokračoval i se zlatým hřebem v podobě australských Deez Nuts, kteří si s rozdováděným davem skvěle poradili, nechali jej zpívat, a dokonce pustili k mikrofonu i jednotlivce, kteří se zbavili veškerých zábran a lezli na pódium. Mikrofon však fanouškům podával i sám zpěvák JJ Peters, který s publikem komunikoval na jedničku a společně s celou kapelou se postaral všem o jedinečné vzpomínky, které jen tak nezmizí. Zvládli to i přes komplikace s technikou, kvůli kterým museli říkat vtipy a nechat fanoušky zpívat do prázdna.

Celý hardcorový večírek proběhl pod záštitou festivalu Rock for People, který se uskuteční v létě od 4. do 7. července a nabídne jména jako The Prodigy, Volbeat, The Kooks, Skillet nebo třeba In This Moment.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.