Budoucnost přichází! Universal Music představil Mirai, Slzu a Adama Ďuricu

Adam Ďurica | Foto: Honza Mareš, MonsterMusic

Vydavatelství Universal Music Česká republika předvedla ve středu 10. února v rámci své Showcase budoucnost české hudební scény a vlajkové lodě své společnosti. Třemi ambiciosními nováčky jsou Mirai, Adam Ďurica a duo Slza.

Po úvodním slovu pořadatelů večera se na pódiu pražského Jazz Docku připravili Mirai. Tahle tříčlenná parta okolo Miraie Navrátila (ex-Dolls In The Factory) měla tři písničky na to, aby médiím předvedla, jakým směrem se zřejmě bude vydávat. Letos v lednu vydali debutový singl Dítě robotí, a ačkoliv má tato skladba zřejmý potenciál, z oněch tří předvedených byla nejslabší. Na ty si ale budou muset posluchači chvíli ještě počkat.

‚‚Dokud bude lidi bavit singl Dítě robotí a dokud ho budou chtít rádia hrát, tak nebude důvod pouštět další. Jakmile přestanou, nastane ten pravý čas pro vypuštění další písničky, která je vlastně už hotová, jen zbývá natočit klip,‘‘ vysvětlil sám Mirai. Ze tří vystoupení interpretů úterního večera, patřilo právě Mirai k těm nejpovedenějším.

Jako další přišel na řadu slovenský rodák a písničkář Adam Ďurica, který na rozdíl od českých fanoušků je u těch slovenských velmi oblíbený. Na tuzemskou scénu by se teprve rád dostal. Jeho videoklipy k písním Neľutujem a Mandolína patří mezi nejsledovanější videa na YouTube. Loni si dokonce vysloužil cenu Zlatý holub 2014 pro nejoblíbenějšího slovenského zpěváka. Sám Miro Žbirka si jej pozval jako kmotra svého DVD alba The Best of Video & Rarity. Původně objev Slovensko hledá superstar má na kontě již tři desky. Jak sám říká, rád mixuje styly country, rocku a lidové hudby se základními kořeny popu. A v úterý večer dokázal, že o tomto susednom zpěvákovi u nás ještě uslyšíme.

Třetí vlajkovou lodí Universal Music je dvojice složená ze zpěváka Petra Lexy a kytaristy Lukáše Bundila, která si říká Slza. Duo se může pyšnit více jak dvoumilionovým zhlédnutím jejich debutové písně Lhůta záruční. Sami představují svou hudbu takto: ‚‚My máme takové tři pilíře naší tvorby: prvním jsou melodické písničky, druhým čeština a třetím moderní popový zvuk.‘‘

Lukáš vkládá do hudby to nejlepší z bohatých zkušeností ze spolupráce v hudební kapele písničkáře Xindla X. Petr, jakožto herec, je prý zase díky svým zkušenostem na pódiu uvolněnější. Obojí dokázali svými třemi písničkami. Avšak, jsou na tom podobně jako Mirai – na album si budou muset posluchači ještě chvilku počkat. Prý se na něm ale už pracuje a neměl by chybět ani hvězdný host, jehož jméno je prý zatím tajné. Xindl X? To by asi moc překvapení nebylo.

Každopádně se tedy máme na co těšit a o každém ze tří představených ještě určitě hodně uslyšíme. I sami zástupci Universal Music potvrzují, že své talenty vybírají opravdu pečlivě. A vypadá to, že jak Mirai, tak i Adam Ďurica a Slza jsou velkými aspiranti k tomu, aby vdechli na českou hudební scénu populární hudby čerstvý vzduch. Rozhovory s jednotlivými hudebníky čekejte v následujících týdnech.

Fotoreportáž zde!


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.