Citadela se v čele s Paulem Van Dykem předvedla poprvé v Ostravě

Paul Van Dyk | Zdroj: facebook.com

V pátek 21. října proběhla organizačně největší elektronická událost roku v Ostravě. Headlinerem byl německý trance DJ Paul Van Dyk, který patří ke světové špičce ve svém oboru. Jako support se předvedly přední tváře českého trance a techna.

Akce Citadela byla velmi dobře propagována nejen na sociálních sítích, ale i v ulicích Ostravy, čímž si získala mnoho návštěvníků.

Velká show začala již v osm večer, kdy se představil DJ Beck, jeden z předních českých trance DJs. Bylo docela zarážející, že zrovna Beck večer otevíral, jelikož je velmi proslulý svými sety, které by se lépe hodily na party pozdějších hodin. Navzdory tomu dokázal perfektně uvést celou akci a kvalitní hudba, jenž předvedl, se linula ještě daleko za halu.

Následoval Martin Gredner, ten započal svůj set o půl desáté. Jeho hudba měla být jakousi oslavou 20 let na hudební scéně. Bohužel však zklamal obyčejnými nerytmickými ‘odrhovačkami’, na které se nedalo pořádně tančit, a co hůř, nedaly se ani poslouchat. I když celý set trval hodinu a půl, spoustě lidem v hale přišel víceméně nekonečný a nudný.

Náladu však navrátil Thomas Coastline, jenž rozparádil publikum hodinovým vstupem do půlnoci a i když byla v hale velmi nepříjemná zima, s ním a s některými dalšími DJs byla o něco snesitelnější. Hned poté ho vystřídala další pecka, a to Michael Burian, který si pozval houslistu a hudebního producenta Hipoxe. Spojení se vyplatilo a show byla doslova symfonie pro uši.

Toto duo společně perfektně uvedlo Paul Van Dyka, který vystoupil v Ostravě poprvé. V jeho setu nechyběly pecky jako Nothing But You nebo Home. Svým výstupem jen obhájil svůj dosavadní počin a byl perfektní.

Poté vystoupila DJ Lucca se svým techno mixem, čímž si vysloužila velmi rozporuplné reakce nejen na sociálních sítích. Pro někoho skvěle předvedla jakousi myšlenku, na jiného však její vystoupení působilo příšerně. Možná jen nedělalo dobrotu předvést publiku oldschool techno hned po trance Paul Van Dyka, který zde čelil obrovské základně fanoušků. Po ní už nastoupil DJ Orbith, ten dohrával až do půl sedmé ranní.

Organizačně se vyskytlo možná až příliš chyb, které by se na tak velké akci stávat neměly. Na čepu bylo k dostání pouze Starobrno, a to za neskutečných 49 Kč. Ceny nebyly milosrdné téměř k ničemu, šatna také něco stála a v konečném důsledku se ukázala zbytečná, protože v hale byla vskutku zima. Rýžovalo se i na parkovném a jakou výhodu že měli návštěvníci s VIP a VIP Gold vstupenkou, když z akce odcházeli zklamaní?

Paul Van Dyk se představí v rámci akce Citadela ještě na dvou místech, a to 24. února v Refinery Gallery v Bratislavě a také 25. února v SaSaZu v Praze.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)