Colours of Ostrava, den druhý – den s LP, Norah Jones a Midi Lidi

LP, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Druhý nabitý festivalový den Colours of Ostrava hýřil emocemi. Vystoupila Aneta Langerová, LP, Norah Jones, ale také Michael Kiwanuka, Midi Lidi či UNKLE.

Letošní Colours of Ostrava sužuje sluneční výheň, tedy alespoň festivalovou první polovinu. Zatímco středečními headlinery byli bezkonkurenční Tata Bojs a očekávaní Imagine Dragons, čtvrtek bezesporu ovládla zpěvačka LP a Midi Lidi.

Čtěte také: Colours of Ostrava velkolepě zahájili Imagine Dragons

V odpoledních hodinách jsme měli možnost spatřit českou scénu, a to kapelu Poletíme?, Zrní a skvělou Anetu Langerovou. Ta svým hlasem a pokorou k publiku jasně dokázala, proč má na jednom z největších českých festivalů své místo na hlavní stagi.

Fotoreport: Colours of Ostrava 2017 – Aneta Langerová, LP, Norah Jones, Midi Lidi

To, co ale následovalo, považuji za absolutní vrchol druhého dne. Vystoupila americká zpěvačka LP, která teprve loni prorazila s milostným hitem Lost On You. Charisma, které z ní po celou dobu vystoupení vyzařovalo, dodávalo jejímu úchvatnému hlasu dokonalou dramatičnost. S českým publikem se přivítala skladbou Muddy Waters, na kterou ihned navázala hitem Other People. Ať už jste se na LP přišli podívat jen díky hitovce Lost On You, která zazněla až na samém konci vystoupení, či ze zvědavosti a pro její chlapeckou vizáž, nevěřím, že jste se do jejích skladeb během 75 minut nezamilovali.

Poněkud nedoceněně působilo vystoupení zpěvačky Norah Jones, která v Česku vystoupila vůbec poprvé. Možná by se dočkala lepší atmosféry na menší stagi a naopak fanoušci electro-undergroundových Midi Lidi by zasloužili prostoru více. Druhý den však ale také doprovodil Michael Kiwanuka, během jehož vystoupení se začala internetem šířit velmi emotivní zpráva o smrti Chestera Benningtona z Linkin Park.

Čtěte také: Chester Bennington z Linkin Park spáchal sebevraždu

Nálada druhého dne se tak pohybovala trochu jako na houpačce. Teď už ale vstříc druhé polovině festivalu, čeká na nás Michal Hrůza s Janáčkovou filharmonií Ostrava či Midnight Oil.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.