Colours of Ostrava fenomenálně zakončili Jamiroquai a Justice

Jamiroquai, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Nejlepší finále, jaké si festival Colours of Ostrava mohl přát, odpálili britští Jamiroquai a Justice. Taneční sobotní večer překvapila i bouřka.

A je po všem, celá tahle letošní čtyřdenní krása je za námi. Areálem Dolních Vítkovic v sobotu večer sice přešla i bouřka, ale možná právě ta dala lidem energii, kterou už po čtyřech vyprahlých dnech potřebovali.

Fotoreport: Colours of Ostrava 2017 – David Koller, Laura Mvula, Jamiroquai, Justice

Tančilo se už od samotného počátku programu, kdy druhou největší stage obsadili Throes + The Shine. Hodinová jízda, kdy se skákalo, zpívalo i mávalo tričkama, byla spojením žánrů kuduro a rock’n’roll s vlivy v Africe či Americe.

Hlavní stage poté odstartoval David Koller a k radosti fanoušků zazněly nejen Kollerovy skladby, ale také některé od legendární skupiny Lucie. Nutno však dodat, že jsem při skladbě Chci zas v tobě spát čekala od publika daleko větší chorál.

Během dne docházelo k častým změnám programu díky zpožděným letům, ale taky kvůli počasí. Po vystoupení Afro Celt Sound System přišla průtrž, kterou doprovodily i velké blesky. Za střechu nad hlavou tímto posílám díky do stánku s čínskými nudlemi, kde mužíčci okamžitě poskytli všechny dostupné plachty lidem okolo.

Čtěte také: Páteční Colours of Ostrava v duchu rockových Midnight Oil

Za deště, i když s mírným zpožděním, pak zazpívala soulová zpěvačka Laura Mvula. Poté se přehlídka pláštěnek přesunula k hlavní stagi na britské Jamiroquai. Nálož funky, disco a electro popu pomohla na dešťové kapky zcela zapomenout a party večer zase ožil. Zazněly jak skladby z nejnovějšího alba Automaton, tak i staré dobré hity, jako například Space Cowboy či Supersonic. Jamiroquai v Česku poprvé vystoupili v roce 2002, kdy jim předskočili domácí Monkey Business. Snad se jejich vystoupení brzy dočkáme znovu.

O fenomenální zakončení celých Colours of Ostrava se postaralo živé, energické a magicky světelné electro vystoupení francouzského dua Justice.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.