Páteční Colours of Ostrava v duchu rockových Midnight Oil

Midnight Oil, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Vrcholem třetího dne Colours of Ostrava byli rockoví bardi z Austrálie. Midnight Oil vystoupili v původní sestavě v čele s Peterem Garrettem.

Program na hlavní stagi v pátek zahájil Michal Hrůza ve spojení s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Daleko větší zážitek ale přinesl St.Paul s kapelou The Broken Bones. Američani si svým soul-rockovým nářezem a brutálním zpěvem, navíc milující živé koncerty, fanoušky v Ostravě ihned lapili. Kdo neviděl a neslyšel, může litovat.

Fotoreport: Colours of Ostrava 2017 – Moderat, Midnight Oil, Moderat, St. Paul & The Broken Bones

Irská pětice Walking On Cars zase vsadila na melodičnost s prvky folku, elektroniky, popu i rocku. Zvukově barevné vystoupení přesně tak, jak se na Colours of Ostrava hodí.

Čtěte také: Colours of Ostrava, den druhý – den s LP, Norah Jones a Midi Lidi

Jestliže středa patřila Imagine Dragons, čtvrtek zpěvačce LP, pak pátek zásadně ovládli Midnight Oil. Rockové vystoupení nejen pro pamětníky přilákal obrovské davy a není se čemu divit. „Je lepší zemřít ve stoje než žít na kolenou,“ tímto výrokem jsou slavní Australané známí po celém světě a na pódiu holt měli i takový drive. Peter Garrett spojil zpěv se svými proslulými tanečními kreacemi, kterým i ve svých 64 letech vládl jako král.

Hlavní stage pak krátce po půlnoci rozpálila elektronická hudba německého tria Moderat. Colours of Ostrava dnes míří do finále, představí se kosmičtí Jamiroquai, Kapitán Demo a francouzští Justice.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.