Daniel Landa odehrál v Praze koncert, ale to je asi tak vše

Daniel Landa | Foto: Eliška Richterová, Monstermusic.cz

Pořádně zaplněná Tipsport aréna v sobotu 29. listopadu viděla koncert Daniela Landy. Zazněla většina známých hitů, ale celý koncert byl suchý a bez zápalu.

Hale vévodilo kulaté pódium, kolem kterého se shromažďovali všichni fanoušci, hlediště se rychle zaplňovalo. Mezi návštěvníky kupodivu nebyli jen tvrdí chlapi, ale i rodinky s dětmi a spousta mladých lidí. Mnoho příchozích tak prostě odhodilo jakékoliv názory na Landovu minulost či jeho slepičí vystoupení a šlo si užít koncert plný známých skladeb.

Foto: Daniel Landa, 29. 11. 2014 Tipsport arena, Praha

Chvilku po osmé vše odstartoval hutný zvuk didgeridoo, k němuž se přidávali ostatní členové kapely a doprovodný zpěv. Když na pódium vtrhli Tomáš Vartecký a Václav Noid Bárta, v publiku to mocně zabouřilo. Po nástupu se Daniel Landa uklonil do všech stran a show mohla začít. V první půlce bylo věnováno několik písní všemožným kamarádům, ale došlo i na vzpomínku na zesnulého Petra Hapku. Zazněly skladby jako Jo Ulice, Krysař, Přízraky a mnoho dalších písní, které publikum znalo nazpaměť. Zvuk byl výborný, playlist naplněný songy, co chtěli návštěvníci slyšet, doprovodná kapela vše odehrála bezchybně, ale celé vystoupení proběhlo tak nějak bez jiskry.

Zajímavě navržené pódium nutilo Landu, Noida a ostatní členy kapely k pohybu, aby všechny strany arény byly stále pod dohledem alespoň jednoho z vystupujících. I když ze stage šlehaly plameny, zněly skladby jako Ona a 1938, jiskra stále nebyla zažehnuta. Tak nějak se vtíral dojem, že si hudebníci říkali: „No tak to vodehrajem a dem.“ Několik lidí v kotli se snažilo dav rozdovádět, ale v kdejaké vesnici by byl parket pod pódiem živější i na Evu a Vaška. Suchý byl koncert hlavně proto, že veškeré skladby zněly, jako by si je lidé pustili doma z cédéčka… 

Landa občas nedokázal uzpívat, nebo spíše odrecitovat své texty, a tak byl supportován Noidem či vokalistkami. Nějaké to slovo taktéž vypadlo, ale to se stává i větším hvězdám. Jen to celkový dojem z akce moc nepodpořilo. Každý, kdo čekal dávku různých poselství a sáhodlouhých proslovů, musel být překvapen, že se tentokrát nic takového nedělo. Jediné, o čem publikum informoval, bylo, že před rokem na stejném místě dostal v ringu pěknou nakládačku, ať se lidé nevzdávají bez boje a i když kritici nesnáší jeho cover od Karla Kryla Moritutri Te Salutant, on ho pro své fanoušky zahraje.

Poté, co kapela zmizela z pódia, publikum si vypískalo návrat. Padlo několik přídavků, mezi nimiž byla i píseň Ktož jsú Boží bojovníci, kterou Landa odzpíval bez hudebního doprovodu. Daniel si v téměř vyprodané Tipsport areně udělal reklamu na svůj odvážný projekt, který plánuje na příští rok. Tím je chystaný velekoncert pro sto tisíc lidí na letišti v Letňanech. Zazněly Chcíply dobrý víly a dav se hrnul do svých domovů. Někteří fanoušci již určitě mají lístek na tento megakoncert, ale mnoho si je jistých, že za další koncert bez jiskry platit určitě nebudou. Tak aby toto chystané vystoupení nebylo v případě neúspěchu jen další tečkou za hudební kariérou Daniela Landy. Hlavně poté, co si už jednu tečku vymazal a pokračuje dále.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.