Den zamilovaných řádně okořenili Jaya The Cat a Elvis Jackson

Jaya The Cat | Foto: Jakub Douda, Monstermusic.cz

První máj je lásky čas. Zamilované páry si tento den bezpochyby užily, i nezadaní obdivovatelé festivalu Mighty Sounds však měli svůj svátek – tím byla warm-up párty s Elvis Jackson a Jaya The Cat v Rock Café.

Už po osmé hodině večerní se u vchodu do Rock Café objevily davy fanoušků s tričky Mighty Sounds. Dlouhé čekání na letní akci si přišli zkrátit na Mighty warm-up akci s Jaya The Cat a Elvis Jackson. Obě kapely se na festivalu již dříve objevily a získaly si zde své fanoušky, kteří je neváhali přijít podpořit. Jako první na pódium vkročili slovinští Elvis Jackson. Kdo kapelu už dříve viděl, věděl, že jejich show bývají opravdu živé; kdo se s nimi setkal prvně, musel být zaskočen (a také mile překvapen). Hned při první písni frontman David Košca vběhl mezi diváky a osobně se zdravil s lidmi z prvních řad jako s dlouholetými kamarády. Chodil mezi nimi po celou dobu koncertu a zapojoval je do své show. Ale ani na pódiu nebyl v klidu, kotrmelce a vysoké skoky nebyly vůbec neobvyklé.

Fotogalerie z koncertu

Elvis Jackson zahráli hodně písní ze svého posledního alba Against the Gravity, nezapomněli ale ani na songy ze starších desek. Proto si návštěvníci mohli společně s nimi zazpívat písně jako Running či Hawaiian Club. Když se vystoupení pomalu chýlilo ke konci, dav se začínal dostávat do pořádného varu. V závěru si zpěvák na pódium přinesl nafukovací lehátko, které položil na tancující dav a vytáhl z publika šťastlivce, který se na lehátku nechával roztancovaným davem unášet.

Elvis Jackson za ohromného potlesku a skandování proseb o další píseň opustili stage. Ta se za krátkou dobu přestavěla a mohla nastoupit hlavní hvězda večera – Jaya the Cat. Oproti předchozí kapele se hlediště zaplnilo o dost více, vyprodáno ale nebylo. Snad i díky tomu zde byla velmi uvolněná atmosféra, kterou holandští muzikanti svou hudbou podtrhli. Mix ska, reggae, punku a rocku roztančil i ty návštěvníky, které nechala předchozí kapela v klidu. Z davu pod pódiem se od prvních tónů nesl chorálový zpěv, který se táhl po celou dobu koncertu. Zpěvák se přiznal, že si stejně jako mnoho návštěvníků také on užil párty k pálení čarodějnic, a proto zazpíval píseň Hello Hangover. Během koncertu zazněly skladby jak z aktuální desky, tak také z prvního alba.

Je pravda, že Holanďané byli oproti Elvis Jackson trochu sušší a jejich show nebyla tak akční. Faktem ale je, že oproti Slovincům by byla suchá i Malá mořská víla. Každá kapela však má své osobní kouzlo a pro Jaya The Cat je synonymem pohoda, která kluv zaplavila. Když se z playlistu odškrtala již většina skladeb a blížil se konec, návštěvníci očekávali největší hit – pecku z poslední desky, Here Come The Drums. Očekávání bylo naplněno a lidé si užívali společného zpěvu chytlavého refrénu společně s kapelou. Po rozloučení dav formaci nedaroval možnost odpočinku. Hudebníci odehráli přídavek a rozdělili se s fanoušky o svá trsátka a paličky.

Kdo chtěl, tak si po akci mohl zakoupit triko obou kapel a vyfotit se s členy. Na muzikantech bylo vidět, že si dvojkoncert užili a že se do České republiky budou i nadále rádi vracet. Na jejich koncerty se budou rádi vracet i fanoušci, protože taková dávka skvělé hudby a výborné atmosféry se jen tak neomrzí, ba naopak, mnoho lidí by ji uvítalo téměř každý den.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.