Disturbed v Malé sportovní hale předvedli rozporuplný metalový večírek

Disturbed - Malá sportovní hala, 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Metaloví Disturbed se nedávno vypravili na Evolution World Tour v rámci svého stejnojmenného loňského počinu Evolution. Jednou ze zastávek nabitého programu byla i Praha, kde jim na pomoc jako předskokané přispěchali čeští Denoi. Koncertní večer měl nemálo chyb, ale nakonec zašel alespoň z části pomyslný mrak, a tak můžeme i chválit.

Menší organizační zmatky nastaly ještě před začátkem koncertu, kdy security nevěděli, koho mají k jakému vchodu posílat a nastal tzv. problém, kdy pravá ruka neví, co dělá levá. Jen co člověk vkročil do útrob haly, div se nezačal rozhlížet, zda-li je stále na koncertním place, nebo se ocitl uprostřed vlhkého deštného pralesa.

Fotoreport: Disturbed a Denoi, 24. 6. 2019, Malá sportovní hala, Praha

Brněnští Denoi začínali už v osm večer a odehráli si svou půlhodinku, ale i tak krátký čas byl pro někoho přespříliš. Co ale čekat od kapely, která má na svém Bandzone profilu vyplněn žánr dance-metal. Do konceptu večera prostě Denoi nezapadli.

Během pauzy, kdy se pódium připravovalo na hlavní aktéry Disturbed, bylo v hale už dávno nedýchatelno a naprosté vlhko, člověk si až připadal (nadneseně řečeno), jako salát v obrovském pařeništi. Tisíceré díky, že intro začalo o pár minut dřív, než bylo v harmonogramu.

Disturbed nás však díky vcelku až neočekávaně zdlouhavé prezentaci, poskládané z live fotografií a videonahrávek, nechali ještě poměrně dlouhou chvíli čekat. Nakonec však za první skladby Are You Ready vystoupali na pódium a odpálili metalovou show, zatímco se zvukař snažil na poslední chvíli vyladit zvuk, co nejlépe to šlo. Bez chyb se to však v Malé sportovní hale nepovedlo snad nikdy nikomu. Začátek prostě zněl jako jedna velká koule různých tónů, klidně by se tam tak dala uskutečnit soutěž s kvízovými otázkami „Poznáš písničku?“.

První polovina setlistu byla poměrně nudná a nezajímavá, ještě si připočtěte to vražedné prostředí a je vám hned jasné, že celý koncert se tam prostě vydržet nedalo. Spousta fanoušků tak posedávala před halou a nebylo málo těch, co odešli úplně. Asi všichni známe odpověď na otázku, jestli se něco podobného stává u dobrého koncertu.

Během toho, co jsme mohli slyšet skladby Liberate, Stupify nebo Voices, došla řada i na sóla. Postupně to nejlepší ze svého umu předvedl kytarista, baskytarista a svůj prostor dostal i bubeník. Mezi jednotlivými sóly ještě odehráli cover Land of Confusion od Genesis.

Druhá polovina ale byla rozhodně lepší, tedy alespoň co se zvuku a komunikace kapely týče. David Draiman už konečně nevypadal, že přišel koncert jen odehrát, ale pustil se do proslovu o válkách, sebelásce či odvaze. V dalších pár útržcích nezapomněl pochválit ani Prahu s příslibem, že sem budou jezdit určitě častěji. Na své si přišli i dva fanoušci, kteří byli vytáhnutí na pódium za svou originalitu s plakáty. Se skupinou si pak udělali pár selfíček, dostali napít vody a na jeden song se mohli usadit před bubeníkem a pozorovat koncert ze stage, což je pro ně určitě nezapomenutelný zážitek.

Čtěte také: Post-hardrockoví Acres přijedou v září do Chapeau Rouge s novou deskou Lonely World

Když přišla v setlistu řada na cover Sound of Silence od Simon & Garfunkel, sál potemněl a společně s pár zapalovači a velkým množstvím zapnutých blesků na mobilních telefonech nabral komornější atmosféry. Metalová show v podobě Disturbed se uzavřela Down With the Sickness a večer byl u konce.

Jak beznadějně to vypadalo v první půlce, o to lepší byla ta druhá část. Všichni byli sice mokří jako myši, ale alespoň se zdařilo o něco lépe vyladit zvuk a bylo vidět, že i kapela si to daleko víc užívá. Bohužel ale špatný výběr prostoru dosti kazil celkový dojem a nejen skupina by si zasloužila modernější koncertní sál, kde funguje ventilace a zvukař společně s ostatními si nemusí rvát vlasy hrůzou. Ať nehaníme organizátory úplně ve všem, tak vodu v předních řadách roznášeli už před začátkem show. Pevně věříme, že až Disturbed v našich končinách objeví příště, show bude naprosto dokonalá a bude to dřív, než za několik let.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.