Dominik Feri na Rock for People: Unikátní silent disco party i pár slov o festivalu

Dominik Feri | Zdroj: facebook.com

Rock for People včera svým teprve druhým koncertem v Česku završili metaloví Evanescence, jen málokdo z návštěvníků však šel po povedeném setu spát. Vedlejší program festivalu pokračoval až do hluboké noci a jeho součástí byla i silent disco party, kde se jako jeden z DJů představil i známý politik a internetová osobnost, Dominik Feri. Ten se pro nás navíc trochu rozpovídal i o samotném festivalu.

Pokud jste o silent disco party nikdy neslyšeli, nejste jediní. V praxi jde o to, že veškerá hudební produkce jde do sluchátek, které si příchozí zapůjčí. A je-li na stagi více DJů, mohou si členové publika sami na sluchátkách zvolit, kterého z nich zrovna chtějí poslouchat.

Fotoreport: Rock for People 2017 – první den

Takhle se na jednom z pódií Rock for People vystřídalo hned několik DJských dvojic, z nichž v jedné účinkoval i Dominik Feri. Z jeho produkce pak příchozí mohli slyšet ty největší hity, které diskotéková pódia za uplynulá léta zažila. Hrálo tak vše od znělky kultovního filmu Ghostbusters, přes slavnou taneční pecku YMCA, Funky Town, až třeba po Sladké mámení od Heleny Vondráčkové. Došlo ale samozřejmě i na novější kousky a ke slyšení tak byli i J.A.R. a jejich Bulhári nebo Rád vařím od Midi Lidi.

Fotoreport: Rock for People 2017 – třetí den

Na takovou porci hitovek samozřejmě tancoval celý parket. No a co si o festivalu myslí samotný Dominik Feri, se kterým dělala rozhovor naše redaktorka Veronika Sodomová?

„Mně je strašně sympatický, že se i v dnešní virtualizovaný době mladí lidi rozhodnou obětovat svý pohodlí, aby jeli na tři dny na tenhle výtečnej festival, kterej je díky bohu multižánrovej. Opravdu mi to nepřijde jako něco, co by bylo obvyklý. Je to kvalitativně na lepší úrovni než Utubering, řekl bych.

Upřímně, já poslouchám spíš indie, to znamená, že teď půjdu na Foster the People. Pak mám trošku radši i rock, míň tvrdej. Viděl jsem i Die Antwoord. Byli poměrně slušní, ta show byla dobrá. Viděl jsem je poprvý naživo, ale musím říct, že mě to strašně bavilo. Koukal jsem na to jak starej mladej, protože poslouchám jazz a takovýhle věci, ale držím prst na tepu doby, takže poslouchám i ty mladší věci.

Rock for People hodnotím ryze pozitivně. Tady na tomhle festivalu se prostě nic neposralo, absolutně nic a za to jsem fakt strašně rád. Je tu možná trochu míň lidí než loni, což ale já nedokážu úplně posoudit. Pocitově trošku míň než minulej rok a jsem fakt rád, že jsem sem moh’ odskočit z Varů.“

A jak jste si užili letošní Rock for People vy?


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.