Foster the People se poprvé představili českému publiku

Foster the People, Rock for People 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Závěr hradeckého festivalu Rock for People přinesl kromě jiného i první český koncert americké kapely Foster the People, kterou proslavil virálně se šířící hit Pumped Up Kicks.

Foster the People se na pódiu zjevili již sedm minut před plánovaným začátkem. V klidu přišli, nachystali si nástroje a svůj koncert zahájili novinkou z EP III s názvem SHC. Po ní následovala Helena Beat z debutového alba Torches.

Fotoreport I: Rock for People 2017 – třetí den – Foster the People, Eskimo Callboy a další

Tato indie rocková banda z Ameriky se v Česku objevila úplně poprvé. Sám to zmínil i zpěvák Mark Foster. Taky se pousmál nad podobností názvu jeho kapely a festivalu: „Foster the People hrají na Rock for People, to se mi líbí.“

Fotoreport II: Rock for People 2017 – třetí den – Lenny, Three Days Grace, Foster the People, Evanescence

Nejen Mark Foster, ale i ostatní členové kapely působili civilně a téměř až laxně. Za jejich zády svítil nápis Sacred Hearts Club, což je název jejich očekávaného alba, které vyjde v druhé polovině července. Bylo tedy jasné, že zahrají i písně z této chystané novinky. A tak se taky stalo. Fanoušci tak měli možnost slyšet Lotus Eater nebo Loyal Like Syd & Nancy. Hlavně však zazněly skladby z prvotiny Torches.

Jedna z prvních byla například Don’t Stop, která všechny roztleskala a největší fanoušky donutila i skákat. Fanoušky dále nenechal klidné ani hit Houdini, po kterém se strhla energická bubenická show, ve které se navzájem doplňovali dva bubeníci.

Jinak však Foster the People příliš show nepředvedli. Mark Foster to vlastně skutečně rozjel až v závěru vystoupení v písni Miss You a v jejich největším hitu Pumped Up Kicks. Při této už snad notoricky známé skladbě se celý dav rozezpíval a užíval si tuto jedinečnou chvíli, která završila celý koncert.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.