Druhý den pražského festivalu Metronome přinesl ještě víc rozmanité hudby, než ten předchozí. Vystoupili zde například Lenny, David Koller & Friends, Blood Red Shoes, Alice Phoebe Lou nebo britští Kasabian.
Prosluněná horká sobota přinesla návštěvníkům Metronome Festivalu množství různorodých hudebních zážitků. Reproduktory se na dvou z pěti pódií rozduněly už v jednu hodinu odpoledne. Na jednom z nich zahrál svérázný Lazer Viking, který sám sebe popisuje jako nejvýstřednějšího a nejsebestřednějšího z pražských alternativců. A rozhodně to svým vystoupením potvrdil. Píseň The Perverse Universe Of The Hearse’s Diverse Verse totiž například uvedl slovy: „Myslím si, že se shodneme na tom, že tohle bude ta nejlepší písnička, kterou tady uslyšíte. Samozřejmě po tom, co jste slyšeli včera na Stingovi.“
Čtěte také: Legendární Sting zahrál v Praze největší hity své hudební kariéry
Dále si návštěvníci mohli vychutnat například vystoupení kapely Adrian T. Bell & Sleeper Agents nebo pětinásobné aktuální držitelky cen Anděl Lenny, která celému publiku rozdala svou živelnou energii a zahrála písně jako Bones, Stranger, Hearts nebo cover skladby Whole Lotta Love od Led Zeppelin.
Fanoušky českého rocku jistě potěšil David Koller, který vystoupil na hlavní stagi se svými hity jako Nic není na stálo nebo s hitem Lucie Chci zas v tobě spát a představil i dva ze svých Friends, rappera Kata a slovenskou písničkářku Katarziu. Na stejném pódiu po nich vystoupila britská dvojice Blood Red Shoes čítající zpěvačku a kytaristku Lauru-Mary Carter a bubeníka Stevena Ansella, která českému publiku předvedla svůj alternativní rock říznutý punkem.
Ti diváci, kteří více než rocku holdují hip hopu a mají rádi šílenou pódiovou show, si mohli počkat na koncert skotských Young Fathers, jejihž hudba je známá především ze soundtracku pokračování kultovního filmu Trainspotting.
Po energických Young Fathers bylo potřeba zklidnění. Toho se mohlo divákům dostat na koncertu milé mladé jihoafrické zpěvačky a písníčkářky Alice Phoebe Lou, která vystoupila pouze s elektrickou kytarou a svými až snovými písněmi jako Society nebo Rebel Rose. Zpívala o svém pohledu na svět a společnost, ale taky třeba o stesku po domově, alkoholu nebo, nebo o tom, jaké to je, když vám skončí škola a přepadne vás pocit svobody.
Po zklidnění však brzy přišel nářez v podobě headlinerů večera, britských Kasabian. Ti přivezli 75 minut hudby mixující indie rock s elektronikou a už na začátku přivedli publikum do varu. Fanoušci během jejich koncertu tleskali, zpívali, skákali i tancovali a užívali si každý tón. Kasabian zahráli známé skladby i novinky z alba For Crying Out Loud. Je však třeba říct, že hity převažovaly. Zazněly tak například písně You’re in Love With a Psycho nebo Club Foot.
Hudba byla propojená s originálními vizuálními efekty, o které se postarala světelná instalace inspirovaná obalem nového alba. Za muzikanty tedy svítilo obrovské neonové srdce s padajícími kapkami. Na Kasabian bylo vidět, že si koncert užívají, i když je otravovali komáři. Po tom, co se rozloučili a odešli z pódia, to vypadalo, že se už nevrátí. Fanoušci se však nenechali odradit a skandovali tak dlouho, dokud si nevytleskali hned tři přídavky. Jedním z nich byl megahit Fire, u kterého skákali skutečně doslova všichni. Vlna energie, která se z pódia zvedla byla totiž tak velká, že povzbudila i ty, které festivalové dvoudenní veselí zmohlo.