Legendární Sting včera v Praze zahrál největší hity své hudební kariéry

Sting | Zdroj: facebook.com

Výstaviště Holešovice v pátek večer ovládly tóny notoricky známých písní jako Englishman In New York nebo Every Breath You Take. Vystoupila zde totiž hlavní hvězda Metronome Festivalu, Sting.

Očekávání hlavního vystoupení večera se prolínalo celým dnem. Na Stinga se těšili návštěvníci i účinkující. A není divu. Sting je bezesporu legenda a uvědomuje si to. Dal tedy svým fanouškům přesně to, pro co si přišli – hodinu a půl dlouhý hudební zážitek plný jak jeho hitů, tak hitů jeho bývalé kapely The Police.

Písní od The Police, konkrétně Synchronicity II, ostatně začal celý Stingův koncert. Písně The Police se nenuceně a přirozeně střídaly se skladbami z jeho sólové kariéry, a tak následně zazněly například If I Ever Lose my Faith in You, Spirits in the Material World nebo Englishman in New York, po kterém muzikanti utichli a Sting svým fanouškům česky poděkoval. Chtěl mluvit dál, ale nadšení a křik publika mu to nedovolovaly. Nakonec však přece jenom představil členy své doprovodné kapely a vokalisty, k nimž patřil i jeho syn Joe Sumner, a hrálo se dál.

Následovaly hity jako Fields of Gold nebo Shape of My Heart, kterou zpíval Sting s Joem Sumnerem u jednoho mikrofonu. Muzikanti si koncert skutečně užívali. V některých písních se sólem blýsknul i akordeonista, a u hitu The Police Message in The Bottle se roztleskali i ti fanoušci, kteří do té doby váhali. Sting to oplatil zvoláním „Praha!“, což strhlo odpovídající aplaus.

Čtěte také: Metronome Festival se už první den divákům postaral o pořádnou dávku hudby

Poté Stinga u mikrofonu  zcela vystřídal jeho syn a střihl si cover Davida Bowieho Ashes to Ashes. U Walking on The Moon Sting rozezpívával už tak rozezpívané publikum a vlna sól na kytary i akordeon se rozpoutala v písni Desert Rose. Po hitu Roxenne, který splýval s Ain’t No Sunshine, se pódium vyprázdnilo. Diváci se tím nenechali zaskočit a rychle si vytleskali přídavek v podobě Next To You a megahitu rovněž od The Police, Every Breath You Take. Poté se všichni společně uklonili a odešli. Nechali se však vytleskat ještě jednou a celý koncert zakončili melancholickou skladbou Fragile a Stingovým zvoláním, že se těší, až se vrátí do Prahy.

Hlavní hvězda festivalu se tak fanouškům postarala o nezapomenutelný hudební zážitek spojený s dobrou náladou a příjemnou atmosférou sdíleného nadšení z melodických podmanivých tónů.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.