Metronome Festival se už první den divákům postaral o pořádnou dávku hudby

Matěj Ruppert s Monkey Business | Foto: Markéta Koloničná

Druhý ročník pražského Metronome Festivalu začal opravdu slibně. Vystoupili na něm například Koala Voice, Monkey Business, Ewa Farna, Birth of Joy a nezapomenutelný Sting.

První den festivalu Metronome nabídl návštěvníkům velkou dávku hudby a energie, která se na ně řítila ze čtyř pódií a jedné club stage. Své umění na nich představili méně i více známí hudebníci. Jak ale řekl po vystoupení Koala Voice moderátor ČT Park Stage, všechny kapely vystupující na Metronomu jsou něčím výjimečné a všechny jsou svým způsobem headlieři.

A je pravda, že i u nás ne příliš známí Koala Voice se postarali o kvalitní hudební zážitek svým řízným zvukem, který spojuje prvky indie rocku, popu a punku a své vystoupení oživili i rodnou slovinštinou.

O vtipnou a hudebně propracovanou show se zase postarala legenda českého funky Monkey Business, kteří do svého setlistu zařadili i poctu nedávno zesnulému Georgi Michaelovi, kterou zpěvák Matěj Ruppert uvedl svým charakteristickým způsobem slovy: „Když v prosinci zemřel George Michael, řekl jsem si, kdo by ho mohl nahradit? Podíval jsem se do zrcadla a jsem stejně pěknej. Ale George Michael je jenom jeden.“ Během koncertu se navíc Ruppert postupně svlékal, až skončil u slipů se slušivým logem festivalu na zadní části.

O zábavu se divákům postarala i Ewa Farna. Zprvu poněkud neplánovaně, když musela pomocí svého humoru odlehčit nepříjemnou situaci s nefungujícím mikrofonem, později ale zcela schválně, když si na pódium pozvala Davida Dorůžku. S ním a s celou kapelou totiž Ewa předvedla jazzově laděný cover její vlastní jedenáct let staré písně Měls mě vůbec rád. Kromě Davida Dorůžky vystoupily na Ewině koncertu i polské vokalistky.

O sound doby, kdy světu vládly kapely jako Pink Floyd nebo The Doors, obohatili vzduch Výstaviště Holešovice kluci z holandské kapely Birth of Joy. Jsou jenom tři, bez baskytaristy, ale za to s hammondkami s parádním zvukem a hudbou, která rozhýbe snad úplně každého.

Vrcholem večera na hlavním pódiu byl legendární Sting. Se svou kapelou předvedl hodinu a půl dlouhý koncert, během kterého diváky potěšil spoustou písní a řadou skutečných hitů jako Every Breath You Take, Shape of My heart nebo If I Ever Lose My Faith You a nezapomněl ani na slavné písně jeho bývalé skupiny The Police.

Kromě hudby však Metronome Festival nabídl i stand up komiky, možnost menšího kreativního vyžití nebo například koloběžky k zapůjčení.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.