Důvěrné hudební příběhy Asafa Avidana okouzlily i pobavily

Asaf Avidan | Zdroj: facebook.com

Akustické vystoupení Asafa Avidana v pražském Forum Karlín, které proběhlo v sobotu 25. října, bylo magické. Zpěvák vzal publikum na svou pouť plnou krásné muziky, poutavých osobních příběhů a důvěry.

Publikum, které zná Asafa Avidana pouze tím povrchním způsobem, tzn. jeden jeho zremixovaný hit z rádia, bylo jistě včerejším koncertem mile zaskočeno. Nikde ani živáčka po velkolepé show s kapelou a tanečnicemi. Kdepak, zpěvák si vystačil úplně sám se všemi hudebními nástroji, které měl k dispozici. A tak zcela ležérně a nenásilně přecházel od perkusí k akustické kytaře a foukací harmonice, které byly doplněny o na místě předtočené smyčky. Příběhy a hluboké myšlenky, jimiž vyplňoval prostor mezi písněmi, ale často i v průběhu hraní, pak vytvořily z obyčejného koncertu přátelské a vřelé setkání Asafa s fanoušky.

Setlist obsahoval písně z aktuálního alba Different Pulses, ale došlo i na kousky z předchozích dvou desek. Po téměř dvouminutovém potlesku vestoje se Asaf vrátil na pódium a zahrál všemi očekávaný hit One Day/Reckoning Song spolu s Her Lies. Po druhém odchodu ale potlesk neustával, a tak nechal publikum vybrat závěrečnou píseň Love It or Leave It. Koncert sám o sobě neměl žádnou chybu, od Asafa se ani neočekával přešlap vedle. Z jeho naléhavého chrapláku až vstávaly chloupky na pokožce. Osvětlení a akustika ve Foru Karlín udělaly s emocemi fanoušků své a pomohly vtáhnout do děje.

Jistě jste již dříve zaslechli, že je Asaf skvělým bavičem, což se včera jen potvrdilo. A protože umí správně rozložit čas mezi hudbu a vyprávění, nepůsobilo to ani trochu nevhodně. Košaté popisy emocí a zveličování některých situací, které seděly na nejednoho z nás, rozvibrovaly bránice všech. Hlavním tématem byla jeho první láska, došlo však i na pár slov o jeho nové elektronické harfě, kterou si koupil díky znamení z nebes. Škoda, že čas strávený ve společnosti Asafa Avidana utíká tak rychle. Je to jako kdyby vás někdo probudil ze snu v tom nejlepším momentu, a vy jen zcela neochotně vstáváte z postele.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.