Eddie Stoilow pokřtili v Praze desku Sorry!

Honza Žampa, Eddie Stoilow | Foto: Eliška Richterová, monstermusic.cz

Pop rocková formace Eddie Stoilow pokřtila konečně album Sorry! v Praze. Ačkoli kluci napínali se samotnými kmotry, žádné velké překvápko se nekonalo.

Skupina Eddie Stoilow letos vyrazila na turné ke své nové desce Sorry! Třetí řadová studiová nahrávka byla velice dobře přijata fanoušky, kritika si ovšem mnohdy servítky nebrala. Kmotry Sorry! se stali Bob Klepl a mladej Žampa, takže kdo očekával mega hvězdné polívače CD, ten byl zklamán. To se ale dělo až uprostřed koncertu, vraťme se na začátek.

Že je téměř vyprodáno, se dalo poznat už podle štrůdlu vinoucího se kolem stěn u Lucerna Music Baru. Ten byl otevřen o něco dříve než se oficiálně děje, tedy ještě před dvacátou hodinou. Zřejmě kvůli plynulému vstupu, a aby se fanoušci dostali na svá místa včas. Plán to byl vskutku dobrý; LMB se plnil pomalu, ale jistě.

Pavel Cejnar, který dělal kapele jakési druhé housle, se snažil rozpohybovat přítomné ještě předtím než se Eddie Stoilow vůbec dostali na pódium. I když se mu to vcelku dařilo, tak jeho páté: „Ještě 4 minuty a přijde Stoilow!“ bylo dost k naštvání.

Podívejte se také na fotogalerii koncertu

Návštěvníci se ale kapely samo sebou dočkali. Na pódiu se objevil kosmonaut, kterým právě Eddie Stoilow byl, a symbolicky tak přivedl skupinu do klubu. Prvním songem večera byla skladba Hey You. Bohužel hned zpočátku nefungoval mikrofon, a tak Žampovy snahy o vydání jakékoli hlásky byly marné. Od trapasu zachránil okamžitě poté, co se technika (možná technik) vzpamatovala a pořvával do publika, zda vůbec někdo přišel, za což se mu dostávalo mohutných odpovědí.

Na klávesy se dá hrát i hlavou

Skladby z desky Sorry! střídaly nejznámější věci od Eddie Stoilow, takže se nikdo nemohl nudit. Po singlu Goodbye dokonce David Šmídt ukončil hraní na klávesy hlavou, možná i jazykem, těžko z té vzdálenosti určit. Očividně si ale též užíval narvaný sál a natěšené obecenstvo. „Dáme si teď míň známou,“ oznamoval Honza Žampa předtím než rozjel píseň Frozen. Následovaly hity jako Oh my God, Take It, Movember, Believe (která je aspirantem na další singl) a další.

Kapela je v mnoha očích v nemilosti, těžko říci proč. Eddie Stoilow jsou totiž v rámci svého žánru dlouhodobě tím nejlepším, co tuzemská scéna nabízí. A naživo je to teprve něco. V noci 26. března nechybělo ani tradiční házení stativem na mikrofon kolem těla od Honzy Žampy, živelné vystoupení kapely, stylové brýle Davida Šmídta, spousta fanoušků a fanynek a skvělá nálada. Už aby Eddie Stoilow vydali další CD, které představí živě po republice, protože to stojí za to.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...