Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

Machine Gun Kelly - Forum Karlín, 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Vítejte v Hotelu Diablo. U vchodu vás uvítá devětadvacetiletý rapper se svou ostrou kapelou, uvnitř se pěkně zapotíte a nejspíš ani neuniknete nějakému menšímu zranění. Tak vypadal Američanův návrat do Čech.

Machine Gun Kelly byl v Česku již mnohokrát, v samotném Foru Karlín už potřetí. Ne úplně malá hala se na poslední chvíli vyprodala a pod náporem fanoušků tohoto amerického rappera praskala ve švech. Není se čemu divit – MGK už ani nemusí dokazovat, jak jsou jeho živé shows skvělé. Každý, kdo už ji alespoň jednou zažil, ví, že jejich báječnost je asi tak stejně pravděpodobná, jako že zítra ráno vyjde sluníčko.

Fotoreport: Machine Gun Kelly, Marpo & TroubleGang, 9. 9. 2019, Forum Karlín, Praha

Před samotným headlinerem rozehřívali publikum dva předskokani. Téměř dvě hodiny dopředu začal odvážný set etablované DJky Amazonicy, po kterém následovalo vystoupení Marpa & TroubleGangu. Ti Machine Gun Kellymu supportovali již na předminulém koncertě a volba to byla znovu správná. Na naší scéně se tvorbě i živému stylu amerického rappera asi nic tak nepřibližuje jako to, co dělá tato energická skupina.

Vítejte v Hotelu Diablo!

Stage byla chytře rozvržena do několika širších úrovní, na které se kapela poskládala tak, aby na ni každý viděl. Uprostřed horního schodu stál panel s vcelku bláznivými projekcemi a v něm byly zabudované posuvné dveře evokující vstup do hotelu. I takto jednoduchý, avšak důvtipný prvek dal celému vystoupení dávku originality navíc, ještě k tomu podporovanou neustále se navracejícím a tím asi nejošklivějším a nejděsivějším ďáblem, co si dokážete představit, který s potutelným úsměvem vždy lákal dovnitř.

Rozhovor: Frank Fišer: Dřív mi šlo o nasrané texty, teď píšu osobní reflexe. Je mi to bližší, než abych zpíval o nějakých scifárnách

K hudebnímu výkonu a energii celé haly už po tolik stejných zážitcích není co dodat. Pokud mezi svými tetováními najde MGK ještě nějaké místo, zasloužil by si na sobě nechat zvěčnit nějakou garanční pečeť kvality. Jeho koncerty jsou po hudební stránce vždy na špičce. Členy své skupiny už dlouhá léta nemění, protože jsou tak dobře sehraní a vydávají tak skvělou energii, že to není potřeba. I sám rapper neustále sahal po kytaře a dal si i sólo za bicími – nejspíš, aby si dal pauzu od konstantního headbangingu.

Jako vždy se náboj přenesl i mezi fanoušky, kteří vydrželi přes hodinu a tři čtvrtě skákat a věrně křičet slovo za slovem každé písně – mezi tracky převažovaly hlavně ty z nejnovějšího alba Hotel Diablo, ze starých hitů vsadil jen na pár naprosto osvědčených pecek. Sečteno a podtrženo, vytknout se průběhu celé akce nedá vůbec nic. Machine Gun Kelly si opět vysloužil nevyvratitelnou jedničku.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.