Franz Ferdinand přivezli do Fora Karlín atraktivní kytarový večírek

Franz Ferdinand, Forum Karlín 2018 | Foto: peetphoto.co.uk

Páteční večer ve Foru Karlín proběhl v režii skotských Franz Ferdinand, kteří do Prahy přivezli nové album, osvědčené hity a uvolněnou atmosféru.

Franz Ferdinand, indie rocková partička z Glasgow, na sebe poprvé slavně upozornila v roce 2004 s albem, příhodně pojmenovaným, Franz Ferdinand. To tehdy zaznamenalo úspěch jak u fanoušků, tak u kritiků a skladba Take Me Out doteď patří mezi nejznámější a nejposlouchanější. Letos v únoru kapela přišla s pátým studiovým albem Always Ascending a to přijela přesně měsíc po jeho vydání  představit v rámci turné naživo i do Prahy.
Po více než pěti letech se tak Češi zase dočkali energického vystoupení skotské petice v čele s Alexem Kapranosem.

Večer zahajovala česká rocková kapela TH!S, o níž se u nás v poslední době mluví víc a víc – jejím baskytaristou je známý herec a režisér Vojta Kotek. Po rockové půlhodině pak přišlo to, nač všichni s nadšením čekali. Franz Ferdinand se hned zpočátku vytasili s Always Ascending z aktuálního alba a českým pozdravem: „Dobrý večer, Praha!“

Kromě nové desky však večerem zněly hity No You Girls, Walk Away, Take Me Out, Love Illumination nebo This Fire, které publikum nabudily vždy úplně nejvíc. To ale bylo za ten pouhý měsíc slušně připraveno i na novinky, jež sice ze starého stylu Franz Ferdinand, díky zařazení spousty elektronických prvků, poněkud vybočují, ale v živém provedení příjemně překvapily a do atraktivně kytarového, téměř dvouhodinového, vystoupení zapadaly. Z kapely zase čišela energie, již fanouškům předávala nejen svou kvalitní a typickou muzikou, ale i světly laděnými do barev Always Ascending a projekcemi – ty však byly vedlejší.

Odměnou pak kapele byly hlasité ovace, zpěv a tanec většiny přítomných. Snad se tedy dalšího koncertu pětice pojmenované po arcivévodovi Františkovi Ferdinandu d’Este dočkáme dříve než za dalších 5 let. Publikum by si jej po včerejšku určitě zasloužilo.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.