Zpátky v devadesátkách, v Praze vystoupili Kelly Family

Kelly Family, Praha 2018 | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Po více než dvou desetiletích zažilo Česko opět naživo Kelly Family, tentokrát se v rámci comebackové tour zastavili v pražské O2 areně. V sestavě Angelo, Joey, Jimmy, John, Kathy a Patricia oslavili v Praze i Johnovy 51. narozeniny.

S úderem osmé večerní se včera v pražské O2 areně zhasla světla a pódium zažilo, jak se oslavně už půl roku hovoří, comeback století. Kelly Family do Prahy dorazili v sestavě Kathy, Patricia, Jimmy, John, Angelo, Joey a přivezli s sebou ty největší hity. Ve více než dvou hodinách se tak někteří vrátili nostalgicky zpět do mládí a dob, kdy stěny v pokojíčku lemovaly plakáty Paddyho a Angela, jiní zase zavzpomínali na úplné dětství. S Prahou se za hlasitých ovací přivítali skladbou I Can’t Stop the Love.

Fotoreport: Kelly Family, 8.3.2018, O2 arena, Praha

V devadesátých letech snad nebyl člověk, kterého by tvorba Kelly Family minula. Už proto bylo pro skupinu velmi snadné O2 arenu zaplnit. Dorazily tisíce fanoušků různých věkových kategorií.
Setlist byl sestaven tak, že se v popředí skladeb sourozenci jeden za druhým střídali a tak prakticky nemohlo vzniknout ani na chvíli nudné monotónní okénko. Komunikace s fanoušky byla nasnadě, poslouchali na slovo. Mávali, zpívali, tleskali, svítili mobily a tancovali. Prostě si přišli comeback svých idolů užít.

Zpívalo se i pro Johna Kellyho, ten totiž v Praze včera oslavil 51. narozeniny. Rodina v dávných časech žila dosti kočovným způsobem života. Nějakou dobu se pohybovala v USA, poté ve Španělsku, Francii nebo Německu. Každé z míst se tak projevilo v jejich tvorbě a v O2 areně jsme si proto poslechli taky například skladby Hecho La Ronda nebo francouzskou Une Famille C’est Une Chanson v podání Patricie Kelly.

Na evropské turné si s sebou skupina vozí taky doprovodnou kapelu o 6 dalších muzikantech. Co se týče show, tak písně vždy doprovázely tématické projekce – některé dvojice se tak například při We Got Love vyskytly v hledáčku kameramana a jejich úkolem bylo se políbit, občas šlehaly plameny a nechyběly ani konfety. Angelo Kelly taky publikum pobavil parádním bubenickým sólem v jehož závěru si dokonce rozpustil dlouhé vlasy a pěkně po rockersku si s nimi zaházel.
Očekávaně se nejvíce ale publikum těšilo z legendárních skladeb An Angel, I Can’t Help Myself a Nanana.

Ačkoli jsou Kelly Family od konce ledna prakticky soustavně na turné, nepůsobili vůbec unaveně. Prahu si užili a Praha si taky užila je. Dnes večer vystoupí sourozenecká kapela ve Vídni. John Kelly s manželkou pak přijede letos do Česka ještě jednou, a to na festival Happy Faces, který proběhne 31. srpna – 1. září v Koněšíně u Třebíče.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.