George Ezra ve Foru Karlín: Skromnost a hit za hitem

George Ezra - Colours of Ostrava 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Sympatický a skromný písničkář George Ezra do Fora Karlín přivezl mladšího bratra a pokornou show s hity z obou studiových alb.

George Ezra. Co si vybavíte, když slyšíte jeho jméno? Je to průlomová hitovka Budapest, nebo obecně Georgův nezaměnitelný hlas? Ať už je to jakkoli, jistě ve vás nějakou emoci vyvolá. České publikum o tom ví své. Už proto, že jsme na tuzemských pódiích viděli letos Ezru podruhé. Velkému úspěchu totiž dostál na úvodním dni letošních Colours of Ostrava. Vyprodat Forum Karlín tak byla maličkost.

Britský písničkář se zlatem v hrdle do Prahy ale přivezl i zajímavého hosta, mladšího bratra Ethana, který vystupuje pod pseudonymem Ten Tonnes. S půlhodinovým setem se tak fanouškům naskytla možnost objevit dalšího perspektivního mladého interpreta.

Čtěte také: George Ezra: 15 věcí, které jste o něm možná nevěděli

S nástupem deváté večerní Forum Karlín zahalila tma a s postupným příchodem Georgovy doprovodné kapely i hlasité ovace fanoušků. Ezra koncert zahájil rytmickými skladbami Don’t Matter Now a Get Away z druhé desky Staying at Tamara’s a už z počátku koncertu tak bylo jasné, že si české publikum opravdu nepřišlo poslechnout jen onu profláknutou Budapest.

Show, která byla barevná po světelné i zvukové stránce, George navíc sympaticky doplňoval příběhy o vzniku některých skladeb. Inu ona necelá hodina a půl, zaplněná čtrnácti tracky a dvěma přídavky v podobě Cassy O’ a Shotgun, utekla opravdu rychle. Mladík s naléhavým hlasem čtyřicátníka nám ale přeci jen mohl dopřát zážitek trochu delší.

Obě dvě Ezrova alba se právem vyšplhala na vrchol britského žebříčku a je jasné, že svým hlubokým hlasem dokáže uchvátit naživo stejně, jako to dokáže na studiové nahrávce. Možná dokonce i o něco víc. A že ho uvidíme za pár měsíců v Česku znovu? Proč ne! Tentokrát však zamíří do prostoru Tipsport arény, a to 21. května 2019.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.