George Ezra: 15 věcí, které jste o něm možná nevěděli

George Ezra, Colours of Ostrava 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Už jen pár dní nás dělí od dalšího českého koncertu britského zpěváka, který 22. října vystoupí v pražském Foru Karlín. Pojďte si s námi zkrátit čekání s těmito 15 zajímavostmi, které jste o Georgeovi možná nevěděli. Nebo jo?

1) Poprvé se objevil na pódiu ve 13 letech, kdy zpíval ženskou pasáž coveru písně Teenage Dirtbag od kapely Wheatus. Během vystoupení měl mít dokonce oční linky a na sobě skinny džíny, které mu půjčila jeho sestra.

2) Po většinu svých školních let zpíval v kapelách hrající covery písní slavných kapel.

3) Než se prosadil jako hudebník pracoval v továrně na sladkosti.

4) První koncert, který George Ezra navštívil bylo vystoupení popové skupiny S Club 7.

5) Oba jeho rodiče jsou učitelé.

Čtěte také: George Ezra na podzim znovu potěší české publikum

6) Stejně jako jeho sestra, tak i jeho bratr Ethan Barnett se angažuje v hudebním průmyslu, a to jako zpěvák a skladatel. Vystupuje pod pseudonymem Ten Tonnes.

7) George má na čele několikacentimetrovou jizvu. Ta prý vznikla na univerzitě, když narazil do zdi. Žádné další vysvětlení nikdy nebylo podáno.

8) Dle jeho slov byla nejdivnější reakce jakou kdy na koncertě zažil, když jedna z fanynek omdlela. Nebyl si totiž jistý, zda to nebylo tím, že zpíval opravdu hrozně.

9) Z každé prodané vstupenky daruje George Ezra £3 na charitu MIND zabývající se psychickými problémy.

10) Ačkoliv se jeden z prvních velkých Ezrových hitů jmenuje Budapest, tak zpěvák Budapešť poprvé navštívil až o několik let později.

11) Krom výše zmíněné výjimky však byla Ezrova debutová deska Wanted on Voyage inspirována cestami po Evropě, jíž procestoval napříč vlakem a své zážitky použil jako inspiraci k písním.

12) Přes veškerou svou slávu je Georgeovým největším přáním vždy po návratu domů jít na jedno točené do své oblíbené místní hospůdky.

13) Jeden z nejslavnějších fanoušků George Ezry je samotný Ryan Tedder, frontman kapely One Republic.

14) Georgeovým oblíbeným koníčkem, kterému se věnuje mezi skládáním hudby a koncertováním, je skládání puzzle.

15) Kdyby mu hořel barák, tak by prý popadl jen svojí kytaru, batoh, ve kterém je prý většina pro něj životně důležitých věcí, a jedny kalhoty.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 159 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...