God Is An Astronaut předvedli v MeetFactory strhující audiovizuální show

God Is An Astronaut, MeetFactory 2018 | Foto: Vojta Baroch, MonsterMusic

God Is An Astronaut před pár dny vydali nové album a včera nám ho rovnou představili v Praze. Ve skvěle nazvučeném MeetFactory se tak postarali o zážitek, pro který se těžce nachází slova.

Jako support vystoupila mladá experimentální dvojice Xenon Field. S jednoduchými ale účinnými světelnými efekty prokázala, že má potenciál a plnící se MeetFactory je za to několikrát hlasitě ocenilo.
Poté před nedočkavé fanoušky nastoupila skupina God Is An Astronaut, ke které se připojil i jeden z členů předkapely. Od prvních chvil zaplnily klub bohaté vizuály a ty spolupracovaly s kapelou po celou show. Měly podíl i na tom, že nebylo vystupujícím skoro vidět do tváře, což ještě víc podněcovalo opojnost muziky.

Fotoreport: God Is An Astronaut a Xenon Field, 2. 5. 2018, MeetFactory, Praha

God Is An Astronaut vydali nové album teprve před pár dny, takže publikum ještě úplně nevědělo, co od něj čekat. Stačil ale jeden song, aby bylo jasno. I když to možná mnohé překvapilo, deska Epitaph jako by vznikla pro živá vystoupení. Skladby jako Mortal Coil nebo Seance Room byly naživo naprosto odzbrojující. Nezapomnělo se ani na klasiky jako Forever Lost nebo Suicide By Star. Spolu s propracovanou vizuální show a perfektním nazvučením MeetFactory vznikalo strhující představení post-rockových legend.

Stejně tak, jako jejich tvorba, se i skoro celá show obešla bez větších řečí. Vůbec to ale nevadilo, ba naopak. Opojné melodie gradující do hudebního klimaxu by na sebe klidně mohly navazovat celou hodinu a půl bez jakéhokoli rušení. God Is An Astronaut to samozřejmě vědí a taky se tomu přizpůsobují.

Nutno podotknout jednu podstatnou věc, a to v jak přátelském duchu celé představení proběhlo. Diváci různých generací a nadšenci do odlišných žánrů si přišli prostě užít jedinečnou show a tak skoro nikdo ani nevytahoval telefon na přílišné natáčení a focení. Ze strany kapely to bylo podobné. Frontman Torsten Kinsella možná nepůsobí, že by se před zraky tolika lidí cítil ve své kůži, přesto dal ale jasně najevo, jak důležití pro něj jsou. Po koncertě je běžné, že si hlavní hvězda plácne s pár fanoušky, Kinsella ale podával ruku a děkovně se uklonil každému, kdo o to stál, což se na takových akcí často nevidí.

Post-rocková muzika se vám sice může líbit při poslechu doma, ale doopravdy ji prožijete jen naživo. Přesně v tom nás God Is An Astronaut včera utvrdili a doufejme, že se o to postarají brzy znovu.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz