Hand Grenade předvedli v Olomouci bombastickou show

Hand Grenade | Foto: facebook.com

Koncert, na kterém úřadovaly hned tři mladé kapely, se uskutečnil 15. března v olomouckém U-klubu. Hlavní hvězdou večera byli mirovičtí dravci Hand Grenade, kteří v průběhu noci ukázali, kam směřuje jedna z odnoží metalová scény.

První kapelou, která ukázala své umění, byli olomoučtí Notion Deep. Ti svým melodickým metalem fanoušky a posluchače nezklamali. Stabilita byla v drtivé většině setu takřka hmatatelná, bohužel našlo se i pár míst, kde kluci trošku zakolísali. Ale je nutno dodat, že nikde „nespadli“ a vždy tyto drobné zádrhely vybalancovali. Zklamáním byl bohužel utopený hlavní zpěv, stačilo ho jen trochu vytáhnout.

Jiná situace panovala u ostatních nástrojů, kde kluci předváděli výborné řemeslné výkony, které byly postaveny na neotřelých nápadech. Suma sumárum Notion Deep nezklamali a gradujícím setem připravili další kapele ideální podmínky pro „prezentaci“.

Attack The Hero byli tak nažhavení na jejich koncert, že málem propálili díry do pódia na všech místech, kde se objevili. Byli jako přízraky vystupující z mlžného oparu v záři světel a stroboskopů. Tihle Pražáci předvedli vynikající show a popravdě není nic, co by se jim dalo vytknout. Velmi nadneseně se dá říci, že se nadalo zpozorovat, kde má první píseň začátek a další konec. Byl to neuvěřitelný tři čtvrtě hodinový set, který nedal fanouškům šanci zastavit. Vznikající moshpity bez toho, aby si o ně kapela řekla, jasně svědčí o strhující atmosféře hudby. Po nich už přišla chvíle, na kterou všichni čekali.

Když večer přišla řada na Hand Grenade, bylo to, jako kdyby někdo doslova a do písmene odjistil granát, počkal pár vteřin a s návalem adrenalinu vyčkával na blížící se explozi. Již od chvíle, kdy zazněly první tóny, bylo jasné, že se bude jednat o jeden z koncertů, kdy návštěvník bude mít co dělat s tím, aby neodcházel domů po čtyřech, protože tahle metalová mašina byla absolutně nezastavitelná, a kdyby se jí něco postavilo do cesty, smetla by to z povrchu zemského.

V průběhu vystoupení zazněly songy z jejich dvou alb Pravá tvář z roku 2014 a Na vlnách vydaného v roce 2015. Konkrétně zazněly pecky jako Bez pravidel, Slzy jsou tvý, Nejsi anděl nebo Pravá tvář. Hand Grenade do svého repertoáru zařadili také jejich nejnovější skladbu Víc než se zdá.

Kluci předvedli bombastickou show, která byla postavena na světlech, mlze a akrobatických pohybech. Skoky, přískoky, výskoky a doskoky. Fanoušci byli tak odvázaní, že i přes to, že je U-klub jedním z komornějších klubů, nechyběl nádherný moshpit a wall of dead. Po zvukové stránce se nedá nic vytknout, křišťálové zvuky klasických kytarových stagů, řízné bicí a kultivované screamo, jedním slovem – nádhera.


Napište komentář