Hvězdami Aerodrome byli Korn a Billy Talent

KoRn | Zdroj: facebook.com

Třetí ročník tuzemského rockového festivalu Aerodrome se sice místo na letňanském výstavišti PVA EXPO odehrál v uzavřené Tipsport aréně, ale všem pěti kapelám se i přesto podařilo skvěle vynahradit loňský rok, kdy se Aerodrome nakonec bohužel neuskutečnil.

Dveře arény původně využívané hokejovou Spartou se otevřely čtyři hodiny po poledni a ku překvapení mnohých neprovázely vpouštění návštěvníků do areálu ani výrazně dlouhé fronty. Přesto již před začátkem prvního vystoupení byla hala z poloviny plná a další příchozí se jen hrnuli.

Pár minut po páté hodině se pak Tipsport arénou rozezněly první tóny. Ty patřily punkrockovým Zebrahead, kteří nejenže ve svém setlistu nevynechali ani hity jako Hell Yeah! či Falling Apart, ale především se ukázali jako skvělí showmani a dokázali rozproudit publikum opravdu úctyhodným způsobem.

Po krátké přestávce nahradili Zebrahead na pódiu Bad Religion. Zaběhlí punkáči z 80. let se těšili poměrně energetickému začátku a už jako třetí skladbu použili jejich proslulou 21st Century, to se ale kapele možná stalo osudným a zbytek jejich koncertu se zřejmě i kvůli ne úplně vydařenému nazvučení již zdál poměrně monotónní.

Další pauzu následovalo představení jedné ze tří nejočekávanějších kapel večera, a to kanadských rockerů Billy Talent. Ti svůj set započali nářezem v podobě Devil In a Midnight Mass a publikum je doslova hltalo celých 60 minut. Talenti, jak je skupina v Česku nazývána, svůj koncert v jedné z promluv k obecenstvu věnovali obětem nedávného masakru v Orlandu, a jelikož mají během léta v plánu vydat své páté album, představili naživo i dvojici zbrusu nových songů Afraid of Heights a Louder Than the DJ. Vyčerpávající čtrnáctipísňové vystoupení podpořené neskutečným výkonem zpěváka Benjamina Kowalewitze a obstojným bubnováním hostujícího Jordana Hastingse bylo po zahrání hitovek jako Fallen Leaves a Red Flag zakončeno tradičně songem Viking Death March ze zatím posledního alba kapely.

Světla téměř zaplněné Tipsport arény zhasla a na své páté vystoupení v České republice se začaly připravovat metalcorové hvězdy Bring Me The Horizon. Přesně podle harmonogramu se čtvrt hodiny po osmé rozsvítila projekce uvádející britskou pětici a halou se rozezněl Happy Song z nejnovějšího alba skupiny. A právě z desky That’s The Spirit brali Bring Me The Horizon nejvíce, z čehož měla radost především mladší část publika. Nejzajímavější na celém vystoupení ale byla rozhodně vizuální show, jenž se nejen náramně hodila, ale především vytvářela skvělý efekt, jenž ohromil i toho nejzarytějšího odpůrce populární skupiny.

Krátce před dvaadvacátou hodinou se večer dočkal svého zlatého hřebu. Na pódium vtrhla nu-metalová parta Korn a jak se ukázalo, pořadatelé na konec festivalu snad nemohli vybrat lepší kapelu. Perfektní nástup profláklou Right Now, skvělé nazvučení a opravdu vydařené sólo bubenického mága Raye Luziera byly pouze špičkou ledovce, se kterým k nám Korni už poněkolikáté přijeli. Setlist poskládaný jak z legendární starší tvorby, tak z povedených novinek zahrnoval i skladby Falling Away From Me, Hater a Y’All Want a Single a ani tentokrát neochudila pětka z Kalifornie publikum o cover Another Brick In The Wall od Pink Floyd. Závěr v provedení známého Freak On a Leash pak zařídil, aby z koncertu po rozloučení odcházel každý návštěvník s úsměvem na rtech.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.