Mig 21 a Bára Poláková rozezpívali brněnský Špilberk

Mig 21 | zdroj: oficiální distributor

Bára Poláková a Mig 21 se ve čtvrtek postarali o nezapomenutelnou atmosféru na hradě Špilberk v samotném srdci Brna. Koncert pod širým nebem, jenž pořádal klub Fléda, přilákal na hrad nemalé množství fanoušků různých věkových kategorií. 

O půl deváté, na minutu přesně, nastoupila na stage Bára Poláková s kapelou a Kateřinou Sedlákovou. S písní Generace, ke které v pátek představila i nový videoklip, odstartovala svou show. Nabitá energií a chutí se v Brně předvést, přivítala diváky výkřikem: “Nazdár! Tohle je náš osmej koncert v životě!” Její vystoupení sice netrvalo ani hodinu, ale zazpívány byly všechny písničky z alba, jenž se nepyšní žádným názvem. Radostná Bára občas do mikrofonu zakřičela, což nám poměrně rvalo uši, ale zasloužilého potlesku vždy dosáhla. Nejvíc však lidé reagovali, když byla na pódium pozvána Markéta Stehlíková a společně s Bárou zazpívaly známou hitovku Kráva. Po písničce Kdo je tady víc se rozloučila. Ale nezazněla ještě přeci nejočekávanější písnička Nafrněná, a tak si ji diváci přivolali zpět. Své první koncertní vystoupení v Brně si držitelka ceny Anděl užila a odcházela za hlasitých ovací.

S úderem desáté večerní se hradním nádvořím rozezněl Venkovan kluk a kapela Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem rozsvítila očka natěšeným fanouškům. Následující skladba Skejt byla signálem pro frontmana vzít do rukou svůj oblíbený hudební nástroj – nafukovací kytaru. Hitovku Malotraktorem pak zpívali úplně všichni a Diskobůh roztancoval i ty, jejichž klouby to málem nevydržely. Jirka Macháček je showman jak se patří a diváky bavil jak skvělým pěveckým výkonem, tak i perfektními tanečními kreacemi. Do svižného setu Migové zařadili i jeden ploužák V tropické zahradě. Písničku Kalhotky si sundej nejspíš některé fanynky vzaly vážně, na pódium totiž přiletěly několikatery bombarďáky. Celým koncertem zněly ty nejznámější hity, nechyběly ani Ho-Ka-He, Slepic pírka a Chci ti říct ze známého filmu Muži v naději.

Koncert kapela zvládla na jedničku s hvězdičkou a ač se chvíli zdálo, že z nebe spadne víc než jen pár kapek, nakonec tomu tak nebylo a my si mohli plnými doušky užívat taneční a striptérskou kapelu z Prahy. Závěrem ještě zaznělo z úst Macháčka upozornění, aby v okolí desíti kilometrů barmani nezavírali bary (poznámka na nedávnou kauzu kapely v Havířově).


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.