I Poletíme? dokázali zahýbat základy Rock Café

Poletíme? | Foto: Richard Hodonický/archiv kapely

V pátek 2. října přijela do pražského Rock Café brněnská sedmičlenná parta Poletíme?. Ta naservírovala pořádnou nálož energie a dobré nálady. Jen pomalejší kousky dovolily fanouškům i kapele si na chvíli oddechnout.

Fanoušci české turbo-šansonové, country, folkové, jazzové formace Poletíme? začali plnit podzemní prostory Rock Cafe velmi pozvolna. Až to skoro vypadalo, že půjde o poněkud komornější koncert. To se po značné době (přes půl hodiny skluz) ukázalo jako mýlka, protože klub byl čím dál tím plnější. Čekáním možná tak vyplnili čas původně avizované Muchy, jejíž koncert se nakonec v Praze nekonal. Když se sedmičlenná parta konečně seřadila na pódiu, na nic nečekala a rozjela to písničkou Lokomotiva.

Pánové s oblibou prokazovali, že jejich hudba není jen o zábavě a humorných textech, ale že jsou i velmi dobrými hudebníky. Co sólová chvilička jednoho z hudebníků, to hudební perla. To samé platilo i u jazzové vložky. Vedle toho ale míchaly Poletíme? chutný guláš s bohatými ingrediencemi. Až punkově vyhlížející Fousy, Mařena spolu s romantickými Běž dál a Písnička pro makrelu nepřestávali bavit. A publikum aplaudovalo, i když přišlo na dvě nové písničky – jedna z nich byla Pojď se mnou lásko má. Spokojenost se projevovala i na kapele, která odehrála bezmála dvouhodinový koncert s úsměvy na rtech.

Jistými hity byly pak písničky Holky pitomý, Autistický bratr nebo Mám depresi rád. Playlist zahrnoval i kusy z posledního alba Turbošanson – Hadi, Postel, Ty jsi má nebo Mimochodem. Za perfektní znalost textů fanoušky kapela odměňovala i písněmi na přání. Zpěvák Rudolf se pak rozpovídal o plánu uspořádat pražský koncert spolu s třicetičlenným sborem. To vyvolávalo samozřejmě vtipnou představu u písniček s textem, jako je: ‚‚…holýma rukama dohola oholit živého medvěda včetně genitálií…‘‘ Údajně je prý tento koncert už v jednání.

Čtěte také recenzi na Turbšansón! 

Poletíme? by se dali označit za zábavovku kapelu, ale sedmero Brňáků je více než to. A v tom se utvrdíte opravdu až na samotném koncertě. Rozdováděné publikum v pražském rockovém klubu v pátek večer mluví za vše. Nejinak trojitý přídavek s Lokomotivou ještě nakonec. Kdo si to nechal z pražských fanoušků ujít, Poletíme? se vrátí na podzim na koncertě kapely Wohnout. Otázkou je, kdo z nich je předkapelou.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.