I přes katastrofální ozvučení ukázali Rise Against svou sílu

Rise Against | Zdroj: Vojta Baroch, Monstermusic.cz

Rise Against předvedli v pražské Incheba aréně, kde je jejich silná stránka. Jako posilu si k sobě přizvali japonské Man With A Mission a plzeňské Donnie Darko.

Celý koncert měl odstartovat v osm večer, ale vlčí smečka z Japonska Man With A Mission vlítla na pódium už něco málo před osmou a okamžitě odstartovala výbušný hudební večírek. Kapela hrála od začátku do konce, jako by celý večer patřil jen jim, přičemž se nenechali zviklat tím, že dnes tady jsou jen předkapelou. Energie a nadšení se jim nedalo odpárat ani za mák a nenechali se otrávit ani s občasně neaktivním publikem. Banda ve vlčích maskách odehrála sice krátký asi čtyřiceti minutový set, ale do pamětí lidí se určitě zapsala svým hard rockovým zvukem mixnutým s elektro popem, a tak představení svých největších pecek z vydaných alb zvládli na jedničku, přičemž jeden ze členů si střihnul v mezičase i radostný kotrmelec.

Poté se Man With A Mission vydali do útrob areny za velké děkovačky a na pódiu je vystřídal technický tým, jenž se ujal přestavby scény pro další předkapelu. Technická pauza trvala asi půl hodinky, během které se vybraní návštěvníci rozhodli osvěžit u stánků s alkoholem, a před devátou hodinou se rozezněli již očekávaní plzeňští Donnie Darko. Ti byli označeni českým hudebním portálem Bandzone.cz nadějí novodobého rocku. Nutno si ale přiznat, že předešlí Japonci během svého setu předvedli mnohem více, a tak jak publikum kolikrát rozpumpovali, tak je nechali Donnie Darko opět usnout na jejich jednolité vlně, která neměla žádný spád, a veškeré písničky splývaly v jeden velký patos. Toto mučení nebylo díky bohu věčné.

Jak celý program večera sliboval, tak se i stalo a Rise Against po menších úpravách jeviště a zvukovky nastoupili kolem deváté hodiny. Asi všichni přítomní během několika prvních minut utrpěli totální šok, protože nazvučení celé areny bylo přímo katastrofické a bylo úplně jedno, v jaké části se zrovna člověk nacházel. Bohužel celá situace se během koncertu ani trošku nezlepšila, a tak toto americké seskupení znělo celý večer jako jeden velký rámus, včetně samotného zpěváka. Celou situaci ale zachraňovali fanoušci, kteří se příšerným zvukem nenechali rozhodit a od začátku do konce hecovali Rise Against jako o závod. Vepředu před hrazením nechyběl ani pořádný kotel včetně stage divingu či mosh pitu. Energie ze zúčastněných přímo sálala a bylo vidět, že i kapela si celý tento večer užívá. Celý setlist byl odstartován peckou The Great-Die Off z jejich nejnovějšího alba The Black Market a během celého večera stihli zahrát i písničky z alb jako Endgame, Appeal to Reason a dalších. To znamená, že posluchači nepřišli o výběr nejznámějších písní – Satellite, Make It Stop, Ready To Fall, I Don’t Want to Be Here Anymore a asi nejzvučnější Prayer of the Refugee. První přídavek se akusticky zpomalil v podobě People Live Here, Hero of War a Swing Life Away. Pak zazněly už jen dvě poslední nahrávky Dancing for Rain a Savior a koncert byl u konce.

Rise Against tedy předvedli, že jsou jedničkou tohoto žánru na světové scéně, a nestačí než jen doufat, že se vrátí i příště s novým albem, ale snad i s o dost lepším zvukem, který celkový prožitek dosti kazil. Koncert jinak vypadal, jak by měl vypadat každý koncert – napůl dobře vybrané předkapely, výborné osvětlení, energická show, ale stejně se nebráním pocitu, že celému večeru trošku něco chybělo.

 


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.