L7 v Praze ujistily fanoušky, že jim vlak ještě rozhodně neujel

L7 | Foto: Eliška Richterová, Monstermusic.cz

Dlouholetá kariéra, pak rozpad a nyní znovu spolu – to jsou L7, které se přijely připomenout v zakládající sestavě také do České republiky. Překvapivě dominovala účast mladších fanoušků. Energie dámám rozhodně nechyběla. Lucerna Music Bar se tak vrátil do osmdesátek.

Donita Sparks, Suzi Gardner, Dee Plakas a Jennifer Finch – to jsou čtyři divy, které se daly dohromady v roce 1985 a svou kapelu nazvaly L7. Nahrály několik alb, jeden živák a jednu bestofku. Navzdory velké popularitě především na evropském kontinentu se v roce 2001 rozpadly. Jenže letos v únoru nejen že se daly zase dohromady, ale dokonce se hned vypravily na světové turné. A ještě větší radostí pro české fanoušky bylo oznámení data české zastávky. L7 v původní sestavě se do České republiky vrátily 11. června po celých dvaadvaceti letech, kdy tu předskakovaly taktéž nedávno obnoveným Faith No More. Pro svůj český comeback si zvolily pražský Lucerna Music Bar.

Čtěte také: I přes katastrofální ozvučení ukázali Rise Against svou sílu

Vystoupení jelo už od samého začátku bez jakéhokoliv zdržování – bez předkapely, zbytečných řečí a bez několikanásobného přídavku. Ale to bychom předbíhali. Když se na pódiu objevily čtyři holky, music bar byl ve varu. Až po bližším prohlédnutí bylo vidět, že už to nejsou takové holky jako dříve. Ačkoliv, když spustily Andres, fyzický věk byl tentam. Hutný grunge rozezněl klub a publikum se dalo do pohybu. Na vystupujících bylo vidět, že byly nadšené, že i v Česku mají pořád své příznivce. Sama zpěvačka Donita Sparks přiznala, že jsou překvapené, kolik zejména mladých lidí ten večer přišlo. To byla však jedna z mála vět, které za celý koncert mimo zpěv pronesly. Jako na běžícím pásu hrály jednu skladbu za druhou. Zazněly tak třeba Monster, I Need, Diet Pill či Slide.

Fotogalerie tady!

Ozvučení bohužel nebylo příliš dobré. Ačkoliv samotná hutnost a změť hluku do grunge jistě patří, některé skladby působily spíše jako karaoke. I tak si to ale obě strany užívaly. Po songu Shit List se odebraly L7 do backstage, ale netrvalo dlouho a publikum je vyvolalo zpět na pódium, kde odehrály ještě tři skladby včetně Fast and Frightening. Tahle energická čtyřka mohla stěží odehrát to, co odehrála před třiceti lety, ale dělat show sakra nezapomněly. Pro nezasvěcené, zkuste si představit, že vaše americká máma tenhle víkend neupekla jablečný koláč. A proč? Protože měla se svými třemi kamarádkami zkoušku u vás v garáži, která se otřásala v základech. To jsou dnešní L7. Hm, jak by asi znělo úplně nové album?


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.