Injury Reserve eklektickým vystoupením poblouznili celé Chapeau Rouge

Injury Reserve | Zdroj: facebook.com

V sobotu večer zamířili do centra Prahy fanoušci alternativního hip hopu a jazz rapu na přehnaně intenzivní audiovizuální zážitek v podání Injury Reserve. A přesně to také dostali!

Pódium Chapeau Rouge je sice malé, je ale zvyklé hostit umělce, kteří si dokáží vytvořit oddanou a pevnou základnu fanoušků – ať už je jakkoli velká. Přesně do této kategorie spadá i trio Injury Reserve z americké Arizony. Producenta Parker Corey a dva MCs Stepa J. Groggs a Ritchie with a T v Praze zasloužený úspěch neminul. Koncert byl týden dopředu vyprodán a návštěvníci se vyznamenali i na místě – díky svému energickému skákání bylo v podzemí pořádně těsno.

Fotoreport: Skepta a AJ Tracey, 25. 10. 2019, Forum Karlín, Praha

Od skupiny neobyčejného experimentálního kalibru, který je pro Injury Reserve naprosto typický, se nemohlo očekávat, že přizve předskokana, co pilně následuje hudební normy, a proto večer otevíral mladý zrzavý Brit Taylor Skye. Během půlhodinového setu si vystačil úplně sám. Doprovázel se na looperu, na klavíru a několika dalších produkčních nástrojích, které všechny zapojil. Návštěvníci koncertu byli možná již od začátku připraveni na tvorbu tvrdšího rázu, Taylor Skye však uvedl večer svými pomalejšími, ale přesto invazivně-agresivními a zábavnými tracky. Ke konci však tempo zvedl a publikum na to ihned velice pozitivně zareagovalo.

Headlineři večera na stagei strávili něco přes sedmdesát minut a každou z nich využili do poslední vteřiny. Je známo, že Injury Reserve překonávají konvence a s neustálými překvapeními svou hudbou udržují posluchače na pozoru. Tato extra dávka napětí neminula ani koncert, během kterého producent Parker Corey rozjařené návštěvníky nelítostně napínal a nechal nabitou energii v sálu málem explodovat. Intenzita hudebního provedení byla navíc mnohonásobně umocněna invazivním, do rytmu zuřivě blikajícím osvětlením. Celý set byl odehrán téměř bez přerušení, takže pocit transu, který celé vystoupení navozovalo, neměl šanci opadnout.

I přes občas nadpozemsky působící náturu bylo trio mezi fanoušky velice přítomné a skromně reagovalo na jejich nadšení. Ritchie With a T se několikrát přesvědčoval, že je zvuk v pořádku, a celá trojice nakonec po koncertě zůstala u stánku s merchem (ve kterém jste mohli najít i speciální pražskou edici triček) a udělala si čas na setkání a krátký hovor s každým, kdo o to měl zájem. Takovéto přátelské působení jen vylepšilo již tak nezapomenutelný zážitek.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.