Metronome Festival 2020 láká na Underworld, kteří do Prahy přivezou nové album

Underworld | Foto: Rob Baker Ashton

Ani letos organizátoři Metronome Festivalu nebrzdí a po české legendě Tata Bojs oznamují i účast cardiffského elektronického dua Underworld. Karl Hyde a Rick Smith spolu na scéně působí již téměř třicet let, jejich hudba však nezaostává, neustále se formuje a je aktuální.

Jsme velmi šťastni, že se nám podařilo získat tak živou a aktuální skupinu. Skupinu, která je symbolem pro mnoho generací, a přitom je naprosto moderní. Její nové album očekávají miliony fanoušků a my jsme opravdu rádi, že jej představí právě v Praze, našemu domácímu publiku a ve své životní formě. Underworld si naši fanoušci toužebně přáli a jsme hrdí, že jsme jejich přání dokázali vyjít vstříc,“ říká David Gaydečka, ředitel Metronome Festivalu.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Cesta The Black Keys od skromných počátků po nejnovější desku

Skupina po třech letech vydává nové album Drift Songs. Jedná se o jubilejní desátou desku, která následuje mnoho  jejich přelomových nahrávek posledních 30 let. Tou nejvýznamnější byla nejspíše Dubnobasswithmyheadman a přinesla hity jako Cowgirl nebo Dark & Long. Výrazně se proslavil i singl Born Slippy z roku 1995, jenž se objevil ve filmu Trainspotting.

Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ tvrdí skupina.

Metronome Festival každý rok hostí největší světové hvězdy, mezi nimi byli již i Iggy PopSting, Liam Gallagher, Kraftwerk 3-D, Foals, nebo Chemical Brothers. Festival se již tradičně uskuteční na pražském Výstavišti Holešovice 19. a 20. června 2020. V omezeném počtu 2000 kusů můžete získat vstupenky za 1 590 Kč na stránkách festivalu či na portálu GoOut.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.