Jak zapůsobili David Koller & Friends v Brně?

David Koller | Foto: facebook.com

Turné Davida Kollera & Friends pokračovalo ve středu v Brně, kde si fanoušci vychutnali jak Kollerovy současné skladby, tak i nestárnoucí hity legendární kapely Lucie. Přítomno bylo několik hudebních hostů.

Sólový umělec, vyhledávaný bubeník i producent, člen legendární Lucie a Jasné páky oslovil v rámci projektu David Koller & Friends několik jemu blízkých interpretů, kteří po svém předělali jeho skladby.

Této role se mimo jiné chopili i členové pražské formace Android Asteroid, jenž v brněnském Sonu vystoupili jako první hosté s úderem osmé hodiny večerní. Na kontě mají originální předělávku Kollerovy písně Prázdný Místa, která má na kanále YouTube již více než 3 000 zhlédnutí.

Po výměně hudebních nástrojů a neplánovaném opětovném zvučení vystoupila pseudopunková kapela Mucha. Svým vskutku originálním nevybíravým vystupováním a především písněmi, opěvujícími mužskou neschopnost a jiné úchylky, Nikola Muchová diváky doslova ‘rozsekala’.

V jejím podání jsme zaslechli Kollerovu skladbu Lajka z I. P. Pavlova, jež do svého setu zařadil i sám David Koller.

Ten se s fanoušky přivítal hitem Chci zas v Tobě spát, a tak hned úvodem prošlo brněnské Sono zkouškou ze zpěvu. Během večera Koller střídal kytaru i bicí, na něž jej v kapele doprovází jeho syn Adam. Příjemným zpestřením se stal ještě další host, který byl uveden zhruba v polovině koncertu. Rapper Kato z Prago Union za doprovodu ‘Kollerbandu’ chvíli ladil Brno na vlnu hip-hopu mimo jiné s remakem skladby Aha.

Zhruba dvouhodinovou show provázel David Koller diváky průřezem své tvorby, zaznělo několik skladeb z úspěšného alba ČeskosLOVEnsko, a nezapomnělo se ani na hity Lucie. Profesionální vystoupení podtrhlo Kollerovo muzikantské srdce, jehož kousek si domů odnesl snad každý přítomný.

Unikátní projekt David Koller & Friends má naplánovány ještě další dvě zastávky, a to v Liberci a v Ostravě.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.