James Arthur odehnal déšť nad Riegrovými sady

James Arthur | Foto: Lidmila Maršálková, Monstermusic.cz

Nedělní večer 3. srpna v Riegrových sadech patřil úspěšnému britskému zpěvákovi Jamesi Arthurovi. I přes nepřízeň počasí si vyprodaný koncert užili všichni příchozí včetně předskakující Debbi, jejíž show proběhla převážně v dešti.

Ačkoliv se začátek akce psal na sedmou večer, tak už před pátou odpoledne se začaly před vstupem tvořit fronty. Tak moc byli čeští fanoušci nedočkaví na vítěze britského X Factoru, Jamese Arthura. Kdo by čekal, že se již zmíněná fronta skládala převážně z dospívajících dívek s rovnátky, mýlil by se. V davu lidí byla i početná skupinka dospělých a nejen to. Za svým idolem přijelo i mnoho fanoušků ze zahraničí. Po velmi dlouhém čekání, kdy organizátoři vpustili čekající do prostoru zahrádky, se z fronty utvořila lavina a každý se snažil dostat co nejdříve dovnitř. Prostor těsně před pódiem tak byl zaplněn během několika desítek vteřin.

Podívejte se na fotogalerii z koncertu

Krátce po sedmé hodině akci odstartovala nejen předskokanka Debbi, ale také poměrně prudký déšť. Ačkoliv sem tam někdo rozevřel deštník, většina ho ignorovala a užívala si hity jako Touch The Sun, You Take Me There nebo La, La. Během svižné a energické show, kterou zpěvačka předvedla, roztančila nejednoho z nás. Do rytmu se vlnili téměř všichni. Po tři čtvrtě hodině se s fanoušky rozloučila a uvedla hlavní hvězdu večera. Pár minut jsme si museli ještě počkat, ale pak se strhla bouře skandování. To když na pódium nastoupila Arthurova kapela. Za ní se vynořil kšiltovkou a slunečními brýlemi vyzbrojený zpěvák. V tričku Shit Happens se přivítal s ječícím davem a potom už jen solil z rukávu jednu pecku za druhou. A s jeho příchodem špatné počasí nakonec úplně zmizelo.

Během večera vystřídal James Arthur několik rolí a těžko říct, která z nich mu šla nejlépe. Chvíli byl zpěvákem pějícím napínavou Suicide a pak srdcervoucí Recovery. V dalším momentě skvěle vystřihl na svou kytaru několik drsnějších písní. Došlo i na coververze Cry Me a River (Justin Timberlake) nebo Waiting All Night (Rudimental). Největším momentem večera byl však jeho úplný závěr, kdy spolu s fanoušky odzpíval hit, kterým se proslavil, píseň Impossible. Zřejmě byste nenašli jedinou osobu, která by se k Jamesovi nepřidala a nezazpívala si ji spolu s ním. Komunikaci s fanoušky zvládal na výbornou. Stejně tak fanoušci, kteří hezky reagovali na každý jeho pokyn. Důležité je pochválit i kapelu, jež byla plná energie a velmi dobře sehraná.

Celkově byl včerejší koncert skvělým zážitkem, a to od začátku až do konce. Zazněly všechny písně z Jamesova alba, včetně Emergency, která se vyskytuje pouze na deluxe verzi. Díky velkému množství stánků s občerstvením a jejich dobrému rozmístění se netvořily téměř žádné fronty. Bohužel se moc nepovedlo umístění pódia, kdy někteří fanoušci v předních řadách měli výhled blokovaný stromem a sloupem. Určitě by se v prostorách dalo najít lepší místo, kam ho umístit. Nic to ale nemění na tom, že koncert Jamese Arthura byl úžasnou letní akcí. A přestože hlásil několik týdnů předem vyprodáno, své posluchače měl i za ploty Riegráče…

 


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.