Kabáti oslavili čtvrt století ve stejné sestavě

Kabát | Foto: Lidmila Maršálková, Monstermusic.cz

Druhý po čertech velký koncert se konal 13. září a rozhodně bylo na co koukat! Skupina Kabát se po pěti letech vrátila na pražský Vypich, kde oslavila pětadvacet let ve stejném složení.

Kabáti odehráli na Vypichu průřez svou diskografií a z každé desky vybrali to nejlepší, co mohli, což publikum zjevně ocenilo. Napěchovaný areál se to kapele snažil vrátit, jak jen to šlo. Když při písničce Malá dáma zpívalo sborově celé obecenstvo, od pětiletého kluka až po jeho prarodiče, byl jsem přesvědčený, že tohle je vrchol večera a nic dokonalejšího přijít nemůže. Mýlil jsem se. Přišla totiž na řadu Go satane go, při které šlehaly plameny desítky metrů do vzduchu, země duněla a při refrénu byla použita i další pyrotechnika. Všem přítomným musela při této písni naskakovat husí kůže.

V polovině koncertu udělal frontman kapely Pepa Vojtek pauzu, při níž měli všichni majitelé mobilních telefonů za úkol pořídit fotku s bleskem a rozsvítit tak celý Vypich. Poté, co se takto dostalo publiku památečních fotek, role se otočily a zpěvák si vyfotografoval nadšené fanoušky s rukama nad hlavou.

V druhé půli koncertu vytáhla kapela i tak staré pecky, jako jsou například Opilci v dějinách nebo Králíci. Nad Prahou se tou dobou sice začalo schylovat k dešti, ale jako kdyby i to bylo naplánováno tak perfektně jako celý koncert, pršet začalo až po skončení akce. Kapela se nejdříve rozloučila písní Žízeň, ale odchod jí samozřejmě nikdo nevěřil. Po chvíli pobízení se vrátila s písněmi Dole v dole, Kdoví jestli, Pohoda a Moderní děvče. Celý koncert pak skončil mohutným ohňostrojem.

Od začátku do konce akce šlapala jako hodinky, a to nejen časově. Organizátoři i kapela ji zvládli na jedničku. Jediným propadákem byla městská hromadná doprava, která před akcí hlásala, že je na nápor připravena, ovšem nebylo tomu tak. Nezbývá než doufat, že až se na Kabátech na Vypichu sejdeme potřetí, bude doprava lépe řešena.


Napište komentář